מה זו משכנתא בלון והאם זו אופציה שרלוונטית עבורכם

נדל"ן הוא מסוג אותם התחומים שמעניינים את רוב האנשים בישראל, בין אם מדובר על אנשים שירצו להשקיע בענף הזה ובין אם מדובר על אנשים שפשוט רוצים לקנות דירה קטנה. אחד מהמאפיינים העיקריים בישראל זו העובדה שרבים מאיתנו אומנם קונים דירה למשפחה, אך עם חלוף השנים נרצה לשדרג אותה ולעבור לגור בבית אחר. כמו כן, יש גם אנשים שלא יסתפקו ברכישת דירה אחת אלא ירצו גם לקנות נכס להשקעה, מה שמעורר את השאלה כיצד למעשה ניתן להתמודד עם האתגר הזה מבחינה כלכלית? במידה וגם אתם חושבים על רכישת דירה חדשה ולמעשה עוד לא מכרתם את הדירה הישנה שלכם, בוודאי אתם תוהים מה עליכם לעשות. איך אפשר להבטיח שלא תאבדו את הדירה שאתם רוצים לקנות אם אין לכם כסף לשלם עליה כי עוד לא מכרתם את הדירה הישנה? בדיוק עבור מצבים כאלה הבנקים מציעים משכנתא בלון והאמת היא, שכדאי גם לכם לבדוק את האפשרות הזאת מקרוב.

כל היתרונות של משכנתא בלון

משכנתא בלון, או הלוואת בלון, הינה משכנתא שמיועדת כמעט תמיד עבור מי שמשפר את הדיור שלו. כלומר, אדם שרוצה למכור את הדירה השייכת לו כדי לקנות דירה גדולה או יקרה יותר. מה שכן, פעמים רבות קורה שאנחנו רוצים לקנות את הדירה החדשה עוד לפני שמכרנו את הנכס הישן, מה שמוביל לכך שנוצר לנו פער שבדרך כלל נמשך כמה חודשים מבחינה כלכלית. משכנתאות בלון באות לענות בדיוק על הצורך הזה, שכן הלקוח יכול לקחת משכנתא כזאת ולהתחיל להחזיר בשלב הראשון רק את הריבית. זה אומר שההחזרים החודשיים יהיו נמוכים יחסית ואת הסכום הגדול יוכל הלקוח להחזיר אחרי שהוא ימכור את דירתו. כמובן שגם במשכנתאות כאלה הבנקים מרוויחים יפה ולא צריך לדאוג להם, אך יחד עם זאת, זו גם אופציה שיכולה להיות נוחה מאוד במקרים רבים. למעשה, לא אחת קורה שהאופציה הזאת היא הדרך היחידה שתאפשר לנו להחליף את הדירה הישנה בחדשה ולכן חשוב לדעת שהיא קיימת.

שטרות דולרים

מאיזה בנק כדאי לקחת משכנתא כזו?

בין אם אתם חושבים על משכנתא בלון ובין אם אתם חושבים על כל אפשרות אחרת של הלוואה, ברור לנו מדוע אתם מתלבטים לאיזה בנק כדאי לכם לפנות. האמת היא שהיום אתם כבר לא חייבים לקחת משכנתא כזאת רק מהסניף שבו אתם מנהלים את חשבון הבנק הקבוע שלכם, כי תוכלו גם לפנות אל בנקים אחרים. היום, כאשר ניתן להתמקח, להשוות ולראות איפה הריבית על ההלוואה תהיה נמוכה יותר, חבל שלא תעשו זאת. משכנתא, אפילו אם מדובר על משכנתא בלון שתלווה אתכם לזמן יחסית קצר, זו הלוואה גדולה שלא פשוט להתמודד איתה. לכן חשוב לעשות מראש את כל הבירורים ולראות האם בבנק מסוים תוכלו לקבל הצעה טובה יותר. אין טעם להתנדב לשלם מחירים גבוהים יותר מידי על ריביות כי בסופו של דבר הסכומים עלולים להיות גבוהים מידי. אתם תראו שעם הלוואת בלון גם אתם תוכלו לשפר את הדיור שלכם ולכן זה בהחלט מומלץ.

 

לפרטים נוספים: https://www.shakoof.org.il

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מאה אחוז
מיסים
מה גובה אחוזי הנכות עליו ניתן פטור ממס הכנסה

אדם הסובל מנכות נדרש להוצאות הקשורות בנכותו אשר עשויות להצטבר לסכומים גבוהים. מגוון ההזדמנויות התעסוקתיות העומדות לרשותו עשויות להיות מצומצמות ביחס למי שאינו סובל מנכות. בשל כך, החבות במס הכנסה

צריכים לדעת ראשית
כללי
מה כולנו צריכים לדעת על החזרי מס?

החזרי מס זה נשמע לכם כמו תחום ששמור רק לעצמאים? אתם שכירים ולכן נדמה לכם שיש מי שדואג תמיד לאינטרסים שלכם כי אתם הרי מקבלים את תשלום המשכורת אחרי שהכול

ביטוחים
ביטוחים
אילו ביטוחים נדרשים לדירה?

בישראל ישנם מספר סוגי ביטוחים הנדרשים לבעלי דירות ולשוכרים. ביטוחים אלו יכולים לסייע בהגנה על אנשים ומשפחות מפני אובדן כספי במקרה של גניבה, שריפה או נזק אחר לדירה ולרכוש האישי.