4  דברים שחשוב שתבדקו לגבי המשכנתא שלכם

לא כל יום לוקחים משכנתא… הלוואת משכנתא היא הלוואה משמעותית וכמו שאף אחד לא רוצה לשלם מחיר גבוה ללא הצדקה על רכב או כל פריט אחר, גם על המשכנתא אף אחד לא מעוניין לשלם מחיר גבוה. כדי שתהיה לכם משכנתא שמתאימה ליכולות שלכם ותמשיך להיות כזו, חשוב שתבדקו כמה דברים.

 

מה חשוב לבדוק לפני לקיחת משכנתא?

גובה ההון העצמי ביחס לאחוז המימון הניתן

גובה ההון העצמי הקיים משפיע באופן ישיר על גובה הריבית שתינתן. ככל שאחוז המימון גבוה יותר, כך גם הריבית תהיה יקרה יותר. לעומת זאת, יש מקרים בהם משתלם להגדיל את ההון העצמי הקיים באמצעות הלוואה נוספת. הלוואה כזו אומנם תצריך תשלום ריבית, אך היא תקטין את אחוז המימון הנדרש וכך גובה הריבית על הלוואת המשכנתא אמור לרדת בהתאם.

חשוב לציין שלא תמיד ישתלם לקחת הלוואה לצורך כך. יש מקרים בהם אחוז המימון העצמי ישאר באותו טווח של אחוז מימון ולכן יהיה משתלם להגדיל את הון העצמי באמצעות הלוואה נוספת. מומלץ לבדוק דברים כאלו עם יועץ משכנתאות מנוסה. באתר https://mortgage-consultant.co.il תוכלו ליצור קשר עם יועץ משכנתא שיסייע לכם בבחינת כל הדברים החשובים במהלך לקיחת משכנתא.

משכנתא

יכולת ההחזר הקיימת

כאשר לוקחים משכנתא, הבנק מתנה את אישור ההלוואה בבדיקת יכולת ההחזר. מסיבה זו אנשים דואגים בתקופה שלפני לקיחת המשכנתא להגדיל שעות עבודה ולייצר הכנסות נוספות כדי שיכולת ההחזר תגדל. אבל חשוב לזכור שמדובר בבדיקה חשובה וכל לווה צריך לבדוק מול עצמו מה גובה החזר המשכנתא בו הוא יוכל לעמוד.

גם אם תלוש המשכורת שלו היה גבוה באותה תקופה, לצורך המשכנתא, האם הוא יהיה מסוגל להמשיך לעבוד ולהשתכר באותו סכום למשך שלושים השנים הבאות? חשוב לבדוק עם איש מקצוע את יכולת ההחזר הקיימת תוך התחשבות בשינויים עתידיים.

משכנתא

ריבית יציבה ומשתנה

ריביות המשכנתא לא זוכות ליציבות בתקופה האחרונה. ריבית הפריים התייקרה מאוד וכך כל מי שלקח הלוואת משכנתא המשלבת ריבית פריים מוצא את עצמו משלם החזר חודשי גבוה יותר ממה שהיה רגיל לשלם. חשוב לשלב במסלולי המשכנתא ריביות שיעניקו יציבות לתמהיל המשכנתא וימנעו עלייה חדה שתקשה על יכולת ההחזר החודשית.

וודאו שמסלולי המשכנתא הנמצאים בתמהיל המשכנתא שלכם מתאימים למה שאתם מעוניינים. לפעמים אנשים משלבים מסלולי משכנתא שלא מתאימים ליכולת הכלכלית שלהם רק בגלל שלא ידעו להתעמק בהרכב התמהיל ולבחור את מה שמתאים להם. צרו קשר עם יועץ משכנתא שיבנה עבורכם תמהיל משכנתא משתלם ומתאים ליכולותיכם.

 

הוצאות נלוות להלוואה

הלוואה משכנתא גוררת בעקבותיה הוצאות נלוות משמעותיות. זה יכול להיות שכר טרחה לשמאי מקרקעין, עלויות אגרת רישום בטאבו ושיעבוד זכויות, עלות עורך דין, עלות ייעוץ מקדים ועוד. קחו בחשבון את ההוצאות הנלוות כי לפעמים אנשים מוצאים את עצמם חסרי אונים וחבל.

משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לרכוש דירה
משכנתאות
כמה הון עצמי צריך כדי לרכוש דירה בישראל?

דירה בישראל היא לא משהו שקל לרכוש. מחירי הדיור רק מאמירים בתקופה האחרונה. אמנם יש מקומות בהם חלה האטה קלה בעלייה. אך המחירים לא ירדו ומחיר דירה בישראל נותר כשהיה,

אנשים תחת מטריה
ביטוחים
כיצד לבחור ביטוח בריאות מתאים?

לא פעם אנחנו עומדים בפני בחירות שלא ברור לנו איך בדיוק לבצע. למשל, אנחנו יכולים לקנות בסופר מרקט א' או בסופר מרקט ב', יכולים לקנות רכב מסוג א' או מסוג