איך תקחו משכנתא לאחר שהבנק סירב לכם

מי לא חולם על  להיות בעלים של בית או דירה בישראל? כשמחירי הדיור ממשיכים לעלות, ושכירות כבר לא באה בחשבון והיא איננה האופציה המשתלמת כלילית – ישראלים רבים מחליטים להגשים את החלום ולרכוש לעצמם בית משלהם. בית שבו יגדלו את הילדים שלהם, יבלו את השנים הכי יפות שלהם, ויצברו בו זכרונות רבים וחוויות מדהימות עם כל מי שהם אוהבים. אך לצערנו, החלום הזה ברוב המוחלט של המקרים תלוי בגוף נוסף – הבנקים. במאמר זה נספר לכם מה ניתן לעשות כאשר הבנק מסרב לתת לכם משכנתא לרכישת בית.

 

לקיחת משכנתא מהבנק – למה זה לא תמיד עובד

כאמור, בכדי להגשים א החלום ולרכוש בית משלכם, אתם צריכים לעבור דרך הבנק. אך למורת רוחם של רבים, הבנקים בישראל הם חלק מתחום מיושן ומסוגר, שלא דוגל בגמישות או יכולת לראות את התמונה המלאה לפעמים. הבנקים הם מוסדות שמרניים מאוד, שלא מעוניינים לקחת סיכון אלא אם הוא מזערי מאוד – ולכן ישנם ישראלים רבים שיסורבו משכנתא מהבנק שלהם, ויצטרכו לפנות לפתרונות אחרים, כמו משכנתא למסורבים בניו קרדיט. מה הן הסיבות של הבנקים לסרב למשכנתא? איגדנו לכם את הסיבות המובילות כאן:

סירוב אשראי

דירוג אשראי נמוך יחסית

הסיבה המרכזית לסירוב משכנתא על ידי הבנק היא דירוג אשראי שאינו גבוה, או אפילו נמוך. ישראלים רבים לא מודעים לכך, אבל דירוג האשראי שלהם הוא גורם משמעותי מאוד שמשפיע רבות על היכולת שלהם לבצע פעולות שונות, החשובה מביניהן היא כמובן רכישת בית. מאגר הנתונים של הבנק יחד עם חברות דירוג אשראי חיצוניות כמו BDI בונים תמונת מצב על כל לקוח, וכאשר ישנו ספק ולו קטן – הבנק יכריח את הלקוח לקבל על עצמו החזרי משכנתא בריביות גבוהות מאוד, או פשוט יסרב לאשר לו משכנתא באופן טוטאלי.

 

גיל מבוגר

גילכם גם הוא יכול להוות מכשול עבור לקיחת משכנתא. למרות שהחלום על בעלות של דירה או בית בישראל לא קשור לגיל בשום צורה, וגם המבוגרים בינינו עדיין חולמים עליו, או חולמים עליו עבור ילדיהם – הבנקים לא רואים את זה כך, וסיכוי אישור המשכנתא לישראלים שעברו גיל מסוים קטנים מאוד, בעיקר אם חברת הביטוח לא אישרה להם לקבל ביטוח חיים או ביטוח מבנה – שניהם פרמטרים מהותיים וקריטיים עבור קבלת משכנתא מהבנק. הכנסת ערב לסיטואציה יכולה להעלות את הסיכויים לאישור המשכנתא, אך הבנקים לא מחוייבים להתגמש בנושא.

 

בעיות בנכס

במידה וישנן בעיות כלשהן בנכס האמור לשמש כערובה, הבנק כנראה יסרב להעניק את המשכנתא. בעיות כמו דירה מחולקת, למשל, או עניינים משפטיים הקשורים לדירה או לבית – יטרפדו את היכולת שלכם לקבל משכנתא וככל הנראה שתקבלו סירוב מהבנק עקב כך.

 

הבנק סירב לכם – איך ניתן לקחת משכנתא בכל זאת?

סירוב משכנתא מהבנק זהו מצב לא נעים ואף מתסכל מאוד, אך זה לא סוף החלום שלכם, אל תדאגו. חברת ניו קרדיט הינה מומחית בתחום דירוגי האשראי, ופועלת יחד עם לקוחותיה להעלאת ושיפור דירוגי האשראי שלהם בכל רחבי הארץ. לאחר הערכת המצב הראשונית שתעשה על ידי המומחה מצוות ניו קרדיט, תוכלו לשבת בנחת ולראות אותם נכנסים לפעולה – פונקציית המטרה היא כמובן, להעלות את דירוג האשראי שלכם בכדי שתוכלו לקבל את המשכנתא הנכספת ולהגשים לכם ולמשפחה שלכם את החלום.

סירוב הבנק למשכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מסמך חתום
עריכת דין
כמה זמן לוקח להוציא ויזה לסרי לנקה ומהן העלויות?

אז… סגרתם טיסה לסרי לנקה? איזה כיף! סרי לנקה היא אכן אחת היעדים המבוקשים ביותר בזמן האחרון, תיירים החלו לקלוט את הפוטנציאל האדיר שבנופים המרהיבים, באיים השקטים, בקולינריה המתפתחת, הגלים

חו"ל
כללי
השלבים במיקור חוץ בחו"ל

בימינו, חברות ישראליות רבות מעוניינות להרחיב את שירותיהן אל מעבר גבולותיה של מדינת ישראל הקטנה, ובצע עסקים עם מדינות אחרות ברחבי העולם – כאשר אחת המדינות המובילות בעניין זה היא

מאזניים
עריכת דין
אילו תעודות דורשות תרגום נוטריוני?

תרגום נוטריוני הוא עניין נפוץ למדי, בין אם אתם רוצים לעבור ללמוד בחו"ל תואר שני ועבור זה אתם נדרשים להציג תעודות מהתואר הראשון או השכלה אחרת. חיפשתם קשר של אחד