כמה הון עצמי צריך כדי לרכוש דירה בישראל?

דירה בישראל היא לא משהו שקל לרכוש. מחירי הדיור רק מאמירים בתקופה האחרונה. אמנם יש מקומות בהם חלה האטה קלה בעלייה. אך המחירים לא ירדו ומחיר דירה בישראל נותר כשהיה, קשה להשגה. איך ממנים דירה בישראל ומה צריך לדעת לפני לקיחת משכנתא לדירה ראשונה? ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. מקווים שהוא יהיה לכם לתועלת. 

 

אי אפשר לקחת משכנתא בלי הון עצמי מספק

על פי נהלי בנק ישראל, כדי שבנק יאשר משכנתא, הוא חייב לבדוק כי ללווה יש מספיק הון עצמי לרכישת הדירה. הון עצמי הוא ההון שהלווה מגייס עוד לפני המשכנתא, כדי לרכוש את הנכס. הרי הבנק לא רוצה להסתכן ולאשר מימון מלא ולכן, יש רף אותו על הלווה לגיס כהון עצמי, על פי נהלי בנק ישראל.

צוות יועצי המשכנתאות של משכנתא אינפו מסייעים ללווים רבים להגדיל את ההון העצמי הקיים ברשותם באמצעות מציאת פתרונות מימון נוספים. אבל רגע, בואו נתעמק באחוזי המימון הנדרשים.

 

כמה הון עצמי צריך כדי לרכוש דירה?

על פי נהלי בנק ישראל יש אחוזי מימון אותם הלווה נדרש לגייס בהתאם לאופי העסקה:

  • עבור רכישת דירה ראשונה יהיה על מבקש ההלוואה לגייס 25% מימון כהון עצמי. את 75% הנותרים, הבנק יתן כמשכנתא. ההון העצמי הנדרש עבור משכנתא לדירה שעולה מיליון שקל עומד על מאתים חמישים אלף שקל לפחות.
  • עבור דירה לשיפור דיור הבנק יתן מימון של עד 70%. כך שגובה ההון העצמי הנדרש הוא 30% מערך הנכס (שלוש מאות שלושים ושלוש אלף שקל על דירה שעולה מיליון).
  • עבור דירה נוספת הנרכשת להשקעה, ידרש הון עצמי העומד על חצי ממחיר הנכס (חצי מיליון שקל).
  • עבור דירה במחיר למשתכן גובה אחוז המימון הניתן על ידי הבנקים הוא גבוה וניתן להגיע אף לתשעים אחוז מימון. ההון העצמי המינימלי במסגרת תוכנית זו הוא מאה אלף שקל (כן, קראתם נכון).

 

מה עושים כדי לגייס הון עצמי?

הדרכים לגיוס הון עצמי הן מגוונות. לפני שאתם מתחילים לחפש דירה לרכישה, חשוב לבדוק את יכולות המימון העומדות לרשותכם. לא כדאי להיכנס להתחייבויות גבוהות כשאין את האפשרות לעמוד בהן בכבוד. ההמלצה היא לפנות בשלב הראשוני הזה אל יועץ משכנתאות מומחה שיבדוק את הנתונים הקיימים. ויש איך לגייס הון עצמי. רק שהנתונים משתנים מאחד לשני.

אם יש לכם חיסכון או השקעה שצברה לכם הון נחמד שאתם יכולים למשוך ולהנות ממנו ללא עלות גבוהה, העדיפו אופציה זו (גם כאן חשוב לבדוק אם לא עדיף לקחת הלוואה על חשבון החסכון הקיים ובכך להנות ממינוף זול. יועץ משכנתאות ידע לבחון עבורכם את הנתונים). הלוואה מגופי מימון או קרובי משפחה היא גם אופציה נוספת אך גם כאן חשוב להכיר את עולם ההלוואות והתייעצות עם איש מקצוע היא חשובה במיוחד.

לרכוש דירה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלל מעוצב
כללי
איך תשקיעו נכון בגינת הבית

הגן של ביתכם הוא מקום שקט ובטוח שמציע לכם בריחה מהלחץ והטרחה של העולם סביבנו. משום כך חשוב להקדיש זמן ומאמץ עבור השקעה בגינת הבית. לשם כך כתבנו לכם מדריך

הלוואה לעסק
הלוואות
3 יתרונות להלוואה לעסק

לעיתים בעלי עסקים מוצאים את עצמם תוהים אם כדאי להם ליטול הלוואה כעת או להמתין לשלב מאוחר יותר. לאחרונה שמענו על מקרה שאירע לבעל עסק שהתלבט יותר מידי וגילה שיש

פטיש
עריכת דין
איך מקבלים פיצויי פיטורים מהר?

פיצוי פיטורים מוענק על ידי המעסיק לכל עובד אשר מפוטר, גובה הפיצוי הוא כתלות במשך הזמן שהעובד היה מועסק ובגובה השכר שלו. מרגע הפיטורים ניתן לקבל את הפיצויים, מה הוא