טיפים חשובים לפני שעושים ביטוח מבנה

בין אם עשיתם את ביטוח הדירה שלכם בעקבות דרישת הבנק ובין אם החלטתם לקחת אחריות ולישון בדירה שלכם בראש שקט, אין ספק כי ביטוח מבנה הוא אחד הביטוחים החשובים הקיימים בשוק הביטוח. בעוד שרבים מאיתנו נוטים להסתכל בעיקר על הפרמיה החודשית, ישנן מספר נקודות חשובות שעלינו לשים לב אליהם לפני שעושים ביטוח מבנה.

 

לישון בראש שקט

עולם הביטוח מורכב ממספר תחומים ואפשרויות ביטוח שונות ומגוונות, אשר חלקן רלוונטיות אלינו וחלקן קצת פחות. יחד עם זאת, ישנם מספר ביטוחים חשובים בהחלט, אשר ניתן להגיד בפה מלא כי לא ניתן לוותר עליהם. בין הביטוחים הללו נמצא גם ביטוח המבנה לדירה שלנו.

החשיבות של ביטוח המבנה מתחילה בהבנה כי כפי שאת הרכב שלנו, ששוויו מגיע לכל היותר לכמה מאות אלפי שקלים, אנחנו מבטחים בכמה אלפי שקלים, כך עלינו גם להשקיע בביטוח המבנה, ששוויו פי כמה וכמה יותר מהרכב ולהבטיח לעצמנו ראש שקט בכל הקשור לשלמות וביטחון המבנה שלנו.

 

אילו כיסויים קיימים בביטוח המבנה?

לאחר הבנת החשיבות של ביטוח המבנה, ניתן לעבור לכיסויים הביטוחיים המרכיבים את פוליסת המבנה. לכיסויים הביטוחיים הללו יש משמעות רבה הן מבחינת ערכה של הפוליסה – כאשר ככל והכיסויים מקיפים יותר, הרי שמדובר בפוליסה רחבה ואיכותית יותר והן מבחינת השפעתם על הפרמיה, היות וככל והכיסויים רחבים יותר הרי שמדובר בסיכון גבוה יותר עבור חברת הביטוח, אשר תתמחר את הפוליסה בהתאם.

ככלל, ביטוח המבנה נועד להגן עלינו מפני מקרים פתאומיים ובלתי צפויים של נזקים שונים למבנה עצמו על צמודותיו, כגון רעידת אדמה, שריפה, נזקי צנרת ומקרים נוספים. מלבד כיסויים בסיסיים אלו, ניתן להוסיף לביטוח המבנה גם הרחבות נוספות וחשובות לא פחות, כמו כיסוי חבות מעבידים וכיסוי לנזקי צד ג'.

 

על מה כדאי להקפיד לפני שעושים ביטוח מבנה?

בבואנו לרכוש ביטוח מבנה, כדאי שנקפיד על הפרטים הבאים, שיסייעו לנו להבטיח כי מדובר בפוליסה טובה ואיכותית:

  • השוואת מחירים – כיום ישנה תחרות בריאה בין חברות הביטוח השונות וכפי שאנחנו מסתייעים ביועצי משכנתאות מומחים לפני לקיחת המשכנתא (כפי שתוכלו למצוא באתר https://www.vider.co.il), בכדי להגיע לתנאים המעולים ביותר , גם לפני רכישת ביטוח המבנה חשוב לבצע את ההשוואות הנדרשות בכדי להבטיח תנאים אופטימליים.

 

  • בדקו את סכום הביטוח – מלבד ההשפעה של סכום הביטוח על הפרמיה החודשית, רצוי גם שתהיו מבוטחים גם בצורה נכונה. את סכום הביטוח המדויק ניתן לקבוע על פי שמאי מקרקעין (מטעמכם, או מטעם חברת הביטוח), או באופן כללי יותר באמצעות חישוב של 5,000 ₪ – 6,000 ₪ למטר בדירה סטנדרטית.

 

  • השתתפות עצמית – וודאו כי מדובר בסכומי השתתפות עצמית סבירים, כשאצל חלק מחברות הביטוח ניתן לרכוש ביטול השתתפות עצמית.

 

  • אמצעים להקלת סיכון – במידה וקיימים בנכס אמצעי הגנה, דוגמת סורגים, אזעקה וכדומה, מומלץ לבדוק עם חברת הביטוח האם תיתכן הוזלה במחיר.

בית קטן מעץ

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רחוב ראשי
ביטוחים
ביטוח בניין משותף חובה לכל הוועדים

מי שממלא את תפקיד וועד הבית בבניין משותף יודע היטב שיש לו אחריות לא קטנה. הדברים לא באמת מסתכמים רק בבחירת חברת הניקיון שתהיה אחראית על הברקת הלובי, שכן יש

מחשבון, עט וטפסים
מיסים
מי בודק את הפרטים במחשבון החזרי מס

אם אתם עובדים כשכירים אתם וודאי מודעים לכך שמדי חודש מיסים והפרשות מנוכים משכרכם באופן אוטומטי על ידי המעסיק בתלוש המשכורת שלכם. דרך מיסוי זו שונה מדרך המיסוי במדינות אחרות,

איש יעוץ
מדדים וכלכלה
מה ההבדל בין יועץ עסקי ליועץ פיננסי?

כיום, ניתן למצוא בישראל ענפים רבים הקשורים לייעוץ, ביניהם תוכלו למצוא ייעוץ בענייני השקעות, ייעוץ כלכלי וכמובן גם ייעוץ עסקי וייעוץ פיננסי. בין סוגי העסקים הרבים שיש בארץ, אלו השולטים