אילו מכשירי ההשקעה האלטרנטיביים יש?

אם אתם מחפשים כיצד להשקיע את הכסף שלכם באופן רווחי באמת, בוודאי כבר שמעתם על האפיקים הקלאסיים, דוגמת ניירות ערך, אג"ח וכדומה.

אבל, לצד אלה חשוב להכיר גם את ההשקעות האלטרנטיביות ואת אפיקי ההשקעה הרווחים בתוך הגדרתה.

בין אם זה רלוונטי כרגע, או לעתיד הרחוק יותר, עדיין חשוב להכיר את כללי המשחק.

ידוע כי כסף שיושב בחיסכון בבנק הוא לא באמת כסף שמייצר רווח כלשהו, ומן הצד השני ההשקעות הרגילות נתונות לתנודתיות רבה וסיכונים. לכן, אם יש לכם הון עצמי בינוני לפחות, שתרצו להשקיע לטווח הרחוק, הגיע הזמן להכיר את ההשקעות האלטרנטיביות.

 

מהי השקעה אלטרנטיבית

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות שמנוהלות מחוץ לשוק ההון לרוב, או לפחות לא באופן ישיר. משמע, מדובר בהשקעות בתוך אפיקים עליהם נדבר בהמשך, שהם נתונים פחות לתנודות של שוק ההון ולכן נחשבים בטוחים יותר. כמו כן, מדובר בהשקעה שהיא לטווח ארוך ועל כן אינה נזילה באופן מידי או מהיר. השקעות אלו מיועדות לרוב עבור אלו בעלי הון בינוני לפחות ומעלה ועבור אלו שאינם נדרשים לכסף נזיל באופן מהיר. נמצא בהתאם כי התשואות מהשקעות אלו הן גבוהות יותר לטווח הרחוק.

 

אילו מכשירי השקעה יש

  1. טכנולוגיות

המדינה שלנו נחשבת לאחת מהחזקות ביותר בתחום הסטרטאפ והטכנולוגיה ולכן רבים מחפשים להשקיע בחברות יזמות צעירות שכאלו. ניתן להשקיע בחברה ישירות, במידה ויש לנו הבנה רחבה בתחום. אבל, אם יש לנו פחות ידע בתחום ההשקעה בטכנולוגיות, נוכל להשקיע דרך קרנות הון שמשקיעות בחברות בעלות הבטחה בתחומן.

 

  1. קרנות נדל"ן

חשוב להבין שאנחנו לא מבצעים השקעה בדירה פרטית למגורים, אלא בקרנות נדל"ן שרוכשות מיקומים בעלי פוטנציאל לרווח שלא מומשו עדיין. משמע, הקרנות מחפשות אזורים לבניית נדל"ן – כמו חניונים, משרדים עסקיים ועוד – על מנת להשקיע בהם, היות וישנו רווח רב שיכול להיצבר, עקב קרבה לאזור עם מוקדי משיכה, אזורים מתפתחים ועוד.

 

  1. קרן גידור

קרן גידור היא הקרן בה נשקיע אם כן נרצה לבצע השקעות בשוק ההון, אך באופן הרבה יותר בטוח בהתאם לחוות דעתם של מקצוענים המנהלים את הקרן. משמע, היא מאין שילוב בין השקעה רגילה לבין השקעה אלטרנטיבית, עם כל תנאיה של השקעה אלטרנטיבית.

 

  1. קרנות PE

השקעה אלטרנטיבית היא הקיצון השני לקודמת. היא לא נסחרת כלל בשוק ההון וההשקעה מתבצעת עבור עסקים שהם לפני מכירה, עסקים לפני סגירה שזקוקים להצלה וכדומה. השקעה זו היא השקעה לטווח מוגדר מרוב של מספר שנים.

 

לסיכום

אם נחפש להשקיע באפיקים שונים מההשקעה הרגילה, נוכל ללכת על מכשירי השקעה אלטרנטיביים אשר מציעים לנו מעט יותר ביטחון ורווחים גבוהים יותר לטווח הארוך, דוגמת קרנות גידור, נדל"ן, סטרטאפים, PE, ועוד.

מסך עם נתונים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רחוב ראשי
ביטוחים
ביטוח בניין משותף חובה לכל הוועדים

מי שממלא את תפקיד וועד הבית בבניין משותף יודע היטב שיש לו אחריות לא קטנה. הדברים לא באמת מסתכמים רק בבחירת חברת הניקיון שתהיה אחראית על הברקת הלובי, שכן יש

מבנה משיפוץ
נדל"ן
יתרונות וחסרונות בפינוי בינוי

בשנים האחרונות מתבצעים לא מעט פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי באזורים שונים בארץ, שכן מדובר על פתרונות נפלאים למצוקת הדיור במדינת ישראל. זה נכון בעיקר לגבי פרויקטים של פינוי

מיסים
מיסים
האם אפשר לקבל החזרי מס מהפסדים?

ישנם מקורות רבים שהם מומסים על ידי חברת מס הכנסה. למעשה כל אדם משלם מס על עבודה כעצמאי, קבלת שכר, רווחים מניירות ערך, ריבית על פיקדונות, רווחים מהשקעות בחו״ל, מס