4 הדברים שצריך כדי לנהל עסק מבחינה חשבונאית

יצאתם לדרך עצמאית והקמתם עסק משלכם? זה הוא צעד מרגש מאוד! אבל עכשיו מגיע החלק הקצת פחות מלהיב, אך חשוב במיוחד – ניהול חשבונות של העסק. אל תדאגו, זה לא באמת כזה מפחיד כמו שזה נשמע. הנה 4 הדברים החשובים שאתם צריכים לדעת כדי לנהל את העסק שלכם מבחינה חשבונאית בלי לחטוף כאב ראש.

 

1. תעדו הכל

זה נשמע בסיסי ומובן מאליו, אבל זה הדבר הכי חשוב שיש להקפיד עליו. שמרו את כל הקבלות, חשבוניות, תלושי שכר וכל מסמך אחר הקשור להוצאות והכנסות של העסק. ככה תוכלו לעקוב בקלות אחרי הכסף שנכנס ויוצא ולהכין דוחות כספיים מדויקים. חשוב לזכור ולהתרגל להתנהלות זו, בלי תיעוד מסודר, אתם עלולים להסתבך ולסבך את מצב העסק. השקיעו בארגז או תיקייה ייעודיים לשמירת המסמכים, או עוד יותר טוב – סרקו הכל למחשב וגבו לענן. ככה תמיד תדעו איפה הכל נמצא.

 

2. הפרידו בין חשבונות

ערבוב בין החשבון הפרטי לחשבון העסקי זו טעות נפוצה של בעלי עסקים. פתחו חשבון בנק נפרד לעסק ועשו בו את כל התנועות הכספיות הקשורות לפעילות העסקית בלבד. ככה יהיה לכם הרבה יותר קל לעקוב אחרי ההוצאות וההכנסות של העסק, וגם תימנעו בעיות עם הרשויות. כי מי רוצה שמס הכנסה יחטט לו בחשבון הפרטי, נכון? אז תחסכו מעצמכם כאב ראש ותשמרו על ההפרדה.

 

3. היעזרו בתוכנה לניהול העסק

תוכנה לניהול עסק יכולה להיות כלי חשוב ביותר לבעלי עסקים שרוצים לייעל את התהליכים ולחסוך זמן יקר. יש מגוון רחב של תוכנות כאלה, והן יכולות לסייע כמעט בכל היבט של ניהול העסק – מניהול מלאי ולקוחות ועד חשבונאות והנהלת חשבונות. למשל, תוכנת CRM (ניהול קשרי לקוחות) מאפשרת לעקוב בקלות אחרי כל הפעילות מול הלקוחות, כולל מכירות, שיחות, מיילים ועוד.

תוכנות הנהלת חשבונות מנהלות את כל ההיבט הפיננסי ויכולות אפילו להתממשק ישירות מול הבנק וקופות הסליקה. בעזרת התוכנה אפשר להפיק דוחות בקליק, לשלוח חשבוניות ולקבל התראות על תשלומים. לפרטים נוספים, לחצו כאן – ezbigboss.com.

 

4. תכננו את תזרים המזומנים

תזרים מזומנים הוא פשוט ההפרש בין ההכנסות להוצאות של העסק בתקופה מסוימת. חשוב לצפות מראש את התזרים כדי לוודא שתמיד יהיה לכם מספיק כסף לכל ההוצאות. בדקו מתי צפויות הכנסות, כמו תקבולים מלקוחות, ומתי יש הוצאות גדולות כמו תשלום לספקים או משכורות. ככה תדעו אם צפוי לכם גירעון ותוכלו להיערך בהתאם, למשל לקחת הלוואה או לדחות תשלומים. תזרים מזומנים יציב הוא הבסיס לעסק בריא ורווחי.

 

סיכום

אז בסופו של דבר, ניהול חשבונאי תקין של העסק זה לא ביג דיל. תאמצו לעצמכם הרגלים מוקפדים של סדר וארגון, משמעית כלכלית ועסקית – זה הוא המפתח לעסק מצליח. בנוסף, היעזרו באופן שוטף בתוכנה לניהול העסק שתרכז עבורכם את כל מה שצריך להתנהלות היום יומית ותעניק לכם סדר ושקט. בהצלחה!

אנשים דנים בגרפים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין תאונות דרכים
עריכת דין
פיצוי נזקי גוף עקב תאונת דרכים

תאונת דרכים היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי, המתרחש לצערנו בתדירות די גבוהה בכבישי ישראל. בין אם היא נגרמה באשמתכם ובין אם באשמתו של גורם אחר, הרי שקיימת לכם הזכות לקבל

משרד
נדל"ן
חללי עבודה מול משרדים – מה עדיף?

משבר הקורונה גרם לכולנו לעבוד תקופה ארוכה מהבית, אך כעת כאשר כבר ניתן לחזור למקומות העבודה, ראוי לשאול מחדש את השאלה שמסעירה את עולם התעסוקה בשנים האחרונות – מה עדיף

שולחן מסודר לעבודה מהבית
מידע בבלוג
הוצאות משרד בעבודה מהבית

בשנים האחרונות עבודה מהבית הפכה להיות יותר ויותר פופולרית. תופעה זו צברה תאוצה אף יותר לאחר התפרצות וירוס הקורונה, ובצדק. כל מי שעבודתו מסתכמת במחשב יכול להרשות לעצמו לעבוד בנוחות