עולה חדש? כנראה שמגיע לך החזר מס 

עולים חדשים מוצאים את עצמם לא פעם מסתבכים אל מול עניינים בירוקרטיים שונים שקיימים במדינה שלנו. זה יכול לבוא לידי ביטוי בדברים הקטנים ביותר, כמו למשל בעובדה שכל עלייה אל אוטובוס בארץ, מצריכה שימוש בכרטיס נסיעה ייחודי.

המצב הזה גרם לנו להבין כי עלינו לכתוב סדרת מדריכים מקיפה שתציג בפני העולים החדשים את כל הידע הבירוקרטי במילים פשוטות וקלות. במדריך הנוכחי נתמקד בהחזרי מס שמגיעים לעולים חדשים.

 

תכירו את המדריכים שלנו

אם הגעתם אל המדריך הנוכחי במקרה, מבלי לקרוא את 9 המדריכים הקודמים שבסדרה, כדאי שתדעו שאנחנו מעלים מידי יום מדריך חדש שמציג בפני העולים החדשים את הדברים הכי חשובים שהם צריכים לדעת על בירוקרטיה בישראל. עד כה, עסקנו בהסברים על נסיעה בתחבורה ציבורית, נסיעה בכבישי הארץ, הנפקה של רישיון ועוד.

המדריך הנוכחי עולה בין היתר, בגלל שקיבלנו מספר רב של פניות מצד קוראים שביקשו להציג את המידע בנושא. שכן, מסתבר שיש לא מעט עולים חדשים שנכנסים לעבודה חדשה מבלי לדעת בכלל שמגיעים להם החזרים ממס הכנסה. אם כתבתם לנו בקשות בנושא זה, כדאי שתדעו שהמדריך הנוכחי עולה לרשת בזכותכם.

 

אתם עולים חדשים? כדאי שתבררו פרטים אודות החזר מס

לפי החוק, יש אנשים מסוימים שיכולים לקבל החזר מס מסיבות שונות. הנה כמה מהבולטות שבהן:

  • בעקבות החמרה במצב רפואי
  • בעקבות שינוי סטטוס משפחתי
  • בעקבות גירושין שכוללים תשלום מזונות ועוד

אתם וודאי כבר מבינים כי עולים חדשים נכללים ברשימה זו. כך שהם זכאים לקבל מטעם המדינה החזר מס בגובה מסוים. אם אתם מוגדרים כעולים חדשים, עליכם לפנות אל רשות המיסים ולבדוק את הזכאות שלכם.

 

איך תוכלו לבדוק את הזכאות שלכם לקבלת החזרים? אפשרות מספר 1

האפשרות הראשונה לקבלת החזרים היא באמצעות מילוי טפסים מקוונים. בטפסים אלו אתם צריכים להוסיף מסמכים שונים שמראים שאתם אכן עולים חדשים. בנוסף, יש צורך גם למלא פרטים אודות מקום העבודה שלכם, כדי שניתן יהיה לבדוק אם אתם זכאים לקבלת החזר או לא.

 

איך תוכלו לבדוק את הזכאות שלכם לקבלת החזרים? אפשרות מספר 2

מי מכם שמעדיפים להשאיר את העבודה לאנשי מקצוע, יכולים לפנות אל גורמים מקצועיים שילוו אתכם ויגישו עבורכם את כל הטפסים. מדובר באפשרות שמתאימה למי שחווים קושי עם השפה העברית ומעדיפים להימנע מקריאה של טפסים ארוכים. אם בחרתם באפשרות זו, כדאי מאוד שתבדקו שאתם פונים אל בעל מקצוע אמין שיש לו ניסיון רב בתחום.

 

כמה מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת את כל הפרטים אודות אפשרות לקבלת החזר על מס הכנסה מטעם המדינה. כעת, כשיש בידיכם את המידע הדרוש, נותר לכם לחכות למדריך הבא ולקבל פרטים חשובים בנושאים נוספים.

החזר מס

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות ושק כסף
מיסים
החזר מס שבח

אנשים רבים לא מנצלים את זכותם לבדוק האם מגיעים להם החזרי מס. החזרי מס יכולים להתרחש במגוון רחב של מקרים כמו החזר מס לחיילים משוחררים, החזר מס לבוגרי תואר ראשון,

מאה אחוז
מיסים
מה גובה אחוזי הנכות עליו ניתן פטור ממס הכנסה

אדם הסובל מנכות נדרש להוצאות הקשורות בנכותו אשר עשויות להצטבר לסכומים גבוהים. מגוון ההזדמנויות התעסוקתיות העומדות לרשותו עשויות להיות מצומצמות ביחס למי שאינו סובל מנכות. בשל כך, החבות במס הכנסה