סליקת אשראי לעסקים קטנים – מדריך מקוצר

סליקת אשראי היא התהליך/האמצעי בו הלקוח משלם למוכר. בין אם מדובר על העברה בנקאית ובין אם על צ'ק או תשלום בכרטיס אשראי, הסליקה תתבצע באופן המתאים ללקוח בתוספת עמלה מינימלית. קבלו את המדריך המקוצר על סליקת אשראי לעסקים קטנים.

 

הפתרון האופטימלי לעסק והתאמה לצרכי הלקוחות

סליקת אשראי היא פתרון נהדר על מנת לקבל תשלום נוח ללקוחות בתוספת תשלום קטנה. למשל, ישנם עסקים קטנים המציעים לשלם באשראי או בצ'ק ב-3 תשלומים ללא ריבית.

במידה ורוצים לשלם בין 4-6 תשלומים ישנה תוספת של עמלת סליקה על 2.5% שאינה פוגעת בכיסו של הלקוח ומתאימה לצרכיו. מעבר לכך, הסליקה משדרגת את העסק כיוון שהיא מסייעת להניע את הלקוחות לרכישה. למידע נוסף בקרו באתר של יניב נשר רו"ח.

 

הגופים המעורבים בתהליך הסליקה

ישנם 4 גופים המעורבים בתהליך הסליקה.

  • שירותי בנק אוטומטיים (שב"א) – מדובר על שירות שהעסק פותח על מנת שיוכל לבצע סליקת אשראי. השירות הוא למעשה חשבון בו חברת האשראי מאשרת או לא מאשרת את פרטי העסקה.
  • מאגדים – הטבות של חברות האשראי לעסקים ללא דמי הקמה של שב"א בהם ניתן לקבל שירותי סליקה עד 50 אלף ₪ בשנה.
  • חברת שירות הסליקה – חברה מתווכת בין חברת כרטיסי האשראי לבין העסק בצורה מאובטחת. החברה גם מפיקה חשבוניות, זיכויים והעמלות שלה נמוכות.
  • חברת כרטיסי האשראי – מדובר על חברת אשראי הנמצאת תחת מטריית הבנק בין אם מדובר בישראכרט של בנק הפועלים או בויזה של הבינלאומי ודיסקונט וכד'. החברה מחייבת את הלקוח ומעבירה את התשלום לבעל העסק.

 

איך מתבצעת סליקת האשראי?

סליקת האשראי יכולה להתבצע טלפונית, בצורה מקוונת, באמצעות מסוף נייד, מכונה הקוראת את כרטיס האשראי ונמצאת ליד הקופה, באמצעות אפליקציה או תוכנה. ישנם עסקים שמבצעים בעצמם את הסכרנון בתוכנה של הנהלת חשבונות עליה מופקד מנהל החשבונות המשלבת מערכת סליקה והפקת חשבוניות דיגיטליות.

 

מסוף סליקה נייח או סליקה במכשיר הנייד?

ניתן לרכוש לעסק מכשיר מסוף נייד על מנת לבצע סליקות אשראי במהירות, בקלות ובצורה אוטומטית. היתרון הוא התניידות בחנות או בית העסק, העברת המכשיר ממשרד למשרד או מעובד לעובד אחר. את המסוף הנייד ניתן לראות בבתי עסק כמו חברה להשכרת או מכירת מכוניות או חניונים. לחילופין מכשיר המסוף הנייח ניצב במקום אחד, בדרך כלל ליד הקופה. אנו פוגשים מכשירים כאלו בחנויות הבגדים, הסופר מרקט ועוד.

 

למה עסקים קטנים צריכים מערכת סליקה?

לסיכום, מערכת סליקה מאפשרת לעסקים לייצר אמון עם הלקוחות שלהם בשל אבטחת המידע והימנעות מדליפת פרטי האשראי להונאה פוטנציאלית. לפיכך, בצורה קלה ופשוטה יש תיאום בין מערכות האשראי כשהמטרה היא לבצע עסקאות עם או ללא עמלות לצרכי הלקוחות מבלי לגרור חובות מיותרים.

סליקת אשראי עסקית

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות
טיפים פיננסים
הגדלת הכנסות בגיל השלישי

הגיל השלישי מכונה גם הגיל המבוגר ולפעמים גם גיל הזהב. בגיל זה הכוחות כבר לא כשהיו ומבוגרים רבים עומדים בפני שוקת שבורה: הם לא יכולים לעבוד ולפרנס את עצמם, אך

מפתחות
משכנתאות
זכאות למשכנתא בתנאים מיוחדים

סקרנים לדעת האם אתם זכאים למשכנתא מטעם המדינה? במאמר זה נסביר מהי זכאות למשכנתא, מהם היתרונות שלה ולמי היא מיועדת. מהי זכאות למשכנתא? מדינת ישראל מעוניינת לסייע לאזרחי המדינה לרכוש

בית ומטבעות
נדל"ן
סיבות להשתמש במתווך לסגירת עסקת נדל"ן

תהליך רכישת דירה הוא ארוך ומסובך. עוד לפני הרכישה, ניתקל בשאלות והתלבטויות רבות. בכל שלב אנו דואגים לעשות את הדבר הנכון, לטעות כמה שפחות ולמזער ככל האפשר הוצאות מיותרות. דרך

לדייר
נדל"ן
שיקולים לקחת בחשבון לפני קניית דירה

רכישת דירה היא אבן דרך משמעותית בחייו של האדם, במיוחד במדינה כמו ישראל בה נדל"ן מחזיק בערך רב. עם זאת, תהליך רכישת הנכס יכול להיות מכריע, ויש מספר גורמים חשובים