סליקת אשראי לעסקים קטנים – מדריך מקוצר

סליקת אשראי היא התהליך/האמצעי בו הלקוח משלם למוכר. בין אם מדובר על העברה בנקאית ובין אם על צ'ק או תשלום בכרטיס אשראי, הסליקה תתבצע באופן המתאים ללקוח בתוספת עמלה מינימלית. קבלו את המדריך המקוצר על סליקת אשראי לעסקים קטנים.

 

הפתרון האופטימלי לעסק והתאמה לצרכי הלקוחות

סליקת אשראי היא פתרון נהדר על מנת לקבל תשלום נוח ללקוחות בתוספת תשלום קטנה. למשל, ישנם עסקים קטנים המציעים לשלם באשראי או בצ'ק ב-3 תשלומים ללא ריבית.

במידה ורוצים לשלם בין 4-6 תשלומים ישנה תוספת של עמלת סליקה על 2.5% שאינה פוגעת בכיסו של הלקוח ומתאימה לצרכיו. מעבר לכך, הסליקה משדרגת את העסק כיוון שהיא מסייעת להניע את הלקוחות לרכישה. למידע נוסף בקרו באתר של יניב נשר רו"ח.

 

הגופים המעורבים בתהליך הסליקה

ישנם 4 גופים המעורבים בתהליך הסליקה.

  • שירותי בנק אוטומטיים (שב"א) – מדובר על שירות שהעסק פותח על מנת שיוכל לבצע סליקת אשראי. השירות הוא למעשה חשבון בו חברת האשראי מאשרת או לא מאשרת את פרטי העסקה.
  • מאגדים – הטבות של חברות האשראי לעסקים ללא דמי הקמה של שב"א בהם ניתן לקבל שירותי סליקה עד 50 אלף ₪ בשנה.
  • חברת שירות הסליקה – חברה מתווכת בין חברת כרטיסי האשראי לבין העסק בצורה מאובטחת. החברה גם מפיקה חשבוניות, זיכויים והעמלות שלה נמוכות.
  • חברת כרטיסי האשראי – מדובר על חברת אשראי הנמצאת תחת מטריית הבנק בין אם מדובר בישראכרט של בנק הפועלים או בויזה של הבינלאומי ודיסקונט וכד'. החברה מחייבת את הלקוח ומעבירה את התשלום לבעל העסק.

 

איך מתבצעת סליקת האשראי?

סליקת האשראי יכולה להתבצע טלפונית, בצורה מקוונת, באמצעות מסוף נייד, מכונה הקוראת את כרטיס האשראי ונמצאת ליד הקופה, באמצעות אפליקציה או תוכנה. ישנם עסקים שמבצעים בעצמם את הסכרנון בתוכנה של הנהלת חשבונות עליה מופקד מנהל החשבונות המשלבת מערכת סליקה והפקת חשבוניות דיגיטליות.

 

מסוף סליקה נייח או סליקה במכשיר הנייד?

ניתן לרכוש לעסק מכשיר מסוף נייד על מנת לבצע סליקות אשראי במהירות, בקלות ובצורה אוטומטית. היתרון הוא התניידות בחנות או בית העסק, העברת המכשיר ממשרד למשרד או מעובד לעובד אחר. את המסוף הנייד ניתן לראות בבתי עסק כמו חברה להשכרת או מכירת מכוניות או חניונים. לחילופין מכשיר המסוף הנייח ניצב במקום אחד, בדרך כלל ליד הקופה. אנו פוגשים מכשירים כאלו בחנויות הבגדים, הסופר מרקט ועוד.

 

למה עסקים קטנים צריכים מערכת סליקה?

לסיכום, מערכת סליקה מאפשרת לעסקים לייצר אמון עם הלקוחות שלהם בשל אבטחת המידע והימנעות מדליפת פרטי האשראי להונאה פוטנציאלית. לפיכך, בצורה קלה ופשוטה יש תיאום בין מערכות האשראי כשהמטרה היא לבצע עסקאות עם או ללא עמלות לצרכי הלקוחות מבלי לגרור חובות מיותרים.

סליקת אשראי עסקית

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חייל
מדדים וכלכלה
מדרגות מס לחיילים משוחררים

אחרי שנות שירות הצבאי, מעטות או רבות ככל שיהיו, צבא ההגנה לישראל והמדינה מנסים להעניק לחיילים המשוחררים שלה, שהעניקו להם ממיטב זמנם, מגוון הטבות וזכויות. זאת על מנת להפוך את

מטבעות זהב
מדדים וכלכלה
הקשר בין הביטוחים שלכם למצב הפיננסי

אתם נלחמים לצאת מהמינוס ולחסוך בהוצאות? אתם לא לבד, כמעט כל אזרח במדינת ישראל נלחם על מנת להשיג לעצמו אורח חיים טוב ונוח יותר. אך מתי לאחרונה יצא לכם לבטוח

בניין גבוהה
ביטוחים
3 דברים שלא ידעתם על ביטוח בניין משותף

כל אדם שקנה דירה, יודע כמה קשה היה להגיע לנקודה זו. לאסוף את הכסף, להשיג משכנתא, לבחור את המיקום המושלם. ועכשיו, כשהדירה כבבר שלכם, לא תרצו להגן על מה שיש