מיתוג עסקי לעסק מתחיל – מה חשוב לדעת לפני שמתחילים

עסק חדש הוא ענין מרגש ופתח לעתיד חדש המלווה לא מעט חששות.

כל עסק מתחיל צריך לקחת בחשבון שיהיו לו הוצאות כלכליות, אך עם ניהול ושיווק נכון ההכנסות יעלו עליהן.

המאמר יפרט מה חשוב לדעת על מיתוג עסקי לפני שמתחילים עסק חדש.

 

התנהלות כלכלית נכונה

עסק מתחיל צריך להיות מוכן כלכלית ולהכין תכנית עם ההוצאות וההכנסות הצפויות מבלי שיצטרך לקחת הלוואות נוספות או לשבור חסכונות פרטיים שלא נועדו לכך. מעבר להוצאות של שכר דירה על מקום העסק, תשלום מקדמות למס הכנסה, ביטוחים, הוצאות על ציוד, משכורות לעובדים ועוד, יש לרשום בתוכנית את המחירים של המוצרים והשירותים אותם מוכרים, כמה לקוחות יהיו לעסק וכמה צריך להשקיע במיתוג עסקי ובשיווק כדי להגיע לסך הלקוחות הדרושים על מנת להרוויח. מדובר על תיאום ציפיות בשנה הראשונה של העסק המתחיל כדי שיהיה אפשר לשמור על רציפות וקביעות של הוצאות והכנסות. חשוב לדעת שללא מיתוג עסקי ואסטרטגיה שיווקית לא יהיה ניתן להגיע למספר הלקוחות הרצוי או להגדיל את ההיקף שלו על מנת להרוויח יותר. כלומר, השקעה כלכלית בשיווק שכרה בצידה מונח.

 

החשיבות של מיתוג עסקי

מיתוג עסקי הוא הדרך הטובה ביותר בה ניתן לחשוף את העסק לכמה שיותר לקוחות, להניע אותם לרכישה ולגרום לכך שהעסק ייכנס לתודעה שלהם בצורה חיובית על מנת לשמור עליהם ואף להגדיל את היקפם. עסק שסומך על פרסום מפה לאוזן או על הפליירים בתיבות הדואר שנזרקים מבלי שאנשים יעיפו בהם מבט, לא בטוח שיחזיק מעמד לאורך זמן. לעומת זאת עסק שמתחיל מהשנייה הראשונה שהוא קיים מיתוג עסקי צפוי לרווחים מעבר למה שכתב בתוכנית הכלכלית של השנה הראשונה בה נפתח. המיתוג העסקי יביא את הלקוחות אליכם מבלי להתיש אתכם בקידום מכירות ויגרום להצלחה של העסק בהמשך ולא רק באופן זמני. כלומר, עם אסטרטגיה נכונה וחברה כמו ג'נסיס מיתוג עסקי מקצועי השמיים הם הגבול.

 

מיתוג עסקי לעסק מתחיל

כאשר פותחים בתהליך של מיתוג עסקי לעסק מתחיל צריך ראשית לאפיין אותו ואת המהות שלו, מהו המסר שברצונו להעביר ללקוחות, מה מאפיין את הלקוחות שלו, מה המטרות של העסק וכיצד ניתן להשיג אותן, מה ההשפעה של המתחרים על העסק, מה גורם להצלחה של המתחרים ומה מציאות השוק בהתאם לתחום של העסק. כל השאלות הללו יסייעו לבנות אסטרטגיית שיווק יעילה שתביא לרווחים. בנוסף, עסק מתחיל הבונה עצמו מהתחלה יצטרך סממן ויזואלי שיאפיין אותו מבחינה עיצובית אך גם לבסוף ייטמע במודעות של הצרכן, דהיינו לוגו. הלוגו הוא כרטיס הביקור של העסק שכולם לבסוף יכירו ויזהו אותו עם העסק כאשר יראו אותו באתר, ברשתות החברתיות, במודעות, על מוצרים ועוד.

 

גרף נתונים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לדווח למס הכנסה
מיסים
על מי חלה חובת דיווח ל- IRS?

הבנת דרישות הדיווח המוטלות על ידי מס הכנסה חיונית עבור יחידים, עסקים וארגונים ללא מטרות רווח כאחד. במדריך מקיף זה נעמיק בקטגוריות השונות של אנשים וגופים הנדרשים לדווח למס הכנסה.

עבודה בקנדה
כללי
מה כרוך בקבלת אשרת עבודה בקנדה לישראלים?

קנדה היא יעד פופולרי עבור ישראלים המעוניינים לעבוד בחו"ל. עם כלכלה חזקה, תרבות מגוונת ורמת חיים גבוהה, קנדה מציעה הזדמנויות רבות לאנשי מקצוע מיומנים. עם זאת, לפני שישראלים יוכלו לעבוד