מהיר ועצבני: איך בוחרים קסדת שטח?

רוכבי שטח? המאמר הזה בול בשבילכם. קבלו טיפים מדהימים לבחירת קסדת השטח המושלמת בשבילכם, כזאת שגם תהיה נוחה, גם מאווררת והכי חשוב, תגן עליכם.

 

הייחוד של קסדת שטח

קסדות לאופנוע מתחלקות ל-2, קסדות כביש וקסדות שטח. כל אחת מהקסדות האלו בעלת מבנה שונה לחלוטין והמטרה שלה שונה. טוב בגדול המטרה של שתיהן זה להגן על הראש שלכם, אבל קסדת שטח מועדו להגן על הרוכבים מפני פגעי מזג האוויר, סלעים, לכלוך, או אבק. לעומתן, קסדות אופנוע עוסקות בעיקר בהגנה מפני התנגשות במהירות. 

עיצוב שתי הקסדות שונה לחלוטין, קסדת הכביש בעלת עיצוב אוירודינאמי, המפחית את התנגדות הרוח. לעומתן, קסדות השטח יותר מגומשות ובעלות מראה חיצוני מחוספס יותר, במטרה להדוף חפצים מעופפים ועל מנת שיהיה נוח וקל יותר ולנשום, בסופו של דבר רכיבת שטח היא ספורט.

הייחוד של קסדת שטח

טיפ 1: גודל ומידה

קסדות שטח צריכות להתאים בול, אבל בול לראש שלכם. הקסדה לא אמורה לזוז, או להחליק כאשר אתם רוכנים קדימה או מתכופפים. יש לחבר היטב את הרצועה ולהתאים את האורך שלה, כך שמצד אחד הוא לא יהיה הדוק מדי ומצד שני לא משוחרר מדי.

טיפ 1 גודל ומידה

טיפ 2: עמידות

יש לשים לב כי הקסדה שבחרתם עמידה ויכולה לעמוד בפני הבלאי הנגרם בגלל הטבע. קסדות המוטוקרוס הטובות בעולם עשויות קוולר, תרמופלסטיים וסיבי פחמן. קרבון וקוולר נוטים לקבל את הניקוד הטוב ביותר בכל מה שקשור לביקורות בטיחות. בטבע אמנם המהירות נמוכה אבל הסכנות גדולות ולכן, חשוב מאוד לא להתפשר על קסדה שתתפרק אחרי כמה נסיעות.

 

טיפ 3: התאמה לבלוטוס

אז נכון, גם בקסדה רגילה זה חשוב, אין ספק. אבל בשטח זה אפילו חשוב יותר, בעיקר אם רוכבים עם עוד אנשים. חשוב שתבחרו בקסדה שיכולה לתת לכם את האפשרות להשתמש בתקשורת בלוטוס. 

מכשיר הבלוטוס יאפשר לכם להתחבר למכשירים הניידים שלכם ויותר מזה, יאפש רלכם לעשות פעולות במאצעות הקול בלבד. אוזניות בלוטוס מסוימות תואמות רק לדגמים מיוחדים, לכן, חשוב מאוד לוודא לפני הקנייה כי המכשיר מתאים לקסדה שלכם ואפילו מומלת לרכוש מכשיר שמתאים לכל סוגי הקסדות.

 

טיפ 4: אל תתנו למחיר לשחק תפקיד

אז ברור שאנחנו לא אומרים תשקיעו את כל חסכונותיכם בקסדה, אבל גם אל תתפפשרו על הקסדה שרציתם בגלל 20% הפרש במחיר. קסדה היא האלמנט הכי חשוב בחווית הרכיבה שלכם ויתרה מזאת, היא מגנה על ראשכם ושומרת עליכם. לכן, עדיך שתתפשרו על כל פריט אחר, אבל לא על הקסדה.

 

סיכום

אין ספק שרכיבת שטח היא תחום בפני עצמו ונחשבת לספורט לכל דבר. בדיוק בגלל זה, רכיבת שטח דורשת ציוד מיוחד וייעודי עבורה, כזה שיתאים לתנאי השטח ובטיחות הנדרשת בשטח. קסדה היא החל החשוב ביותר לרוכב וחשוב מאוד להשקיע בה. במאמר נתנו טיפים לבחירת הקסדה האידיאלית.

מהיר ועצבני איך בוחרים קסדת שטח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טופס מס
מיסים
5 כללי אצבע לתיאום מס

מדינת ישראל היא אחת המדינות שבהן יוקר המחיה גבוה יחסית. עם השנים התפתחה תופעה שבה עובדים שכירים מחפשים דרכים נוספות להתפרנס. בדרך כלל, עובדים כאלה עושים את הדבר היחיד שהם

מה חשוב שנבין לפני כתיבת צוואה?

כתיבת צוואה היא משימה חשובה המבטיחה שהנכסים והחפצים שלנו יחולקו על פי רצוננו לאחר שנפטרנו. למרות שזה עשוי להיראות כמו תהליך פשוט, ישנם מספר היבטים מרכזיים שאנשים צריכים לשקול לפני

לדווח למס הכנסה
מיסים
על מי חלה חובת דיווח ל- IRS?

הבנת דרישות הדיווח המוטלות על ידי מס הכנסה חיונית עבור יחידים, עסקים וארגונים ללא מטרות רווח כאחד. במדריך מקיף זה נעמיק בקטגוריות השונות של אנשים וגופים הנדרשים לדווח למס הכנסה.

מס הכנסה ראשית
טיפים פיננסים
ההיסטוריה של המס – ככה הכל התחיל

כל אחד מאיתנו מכיר את המונח 'מס', וסביר להניח שכולנו גם משלמים מס בצורה כלשהי. גביית מיסים מוכרת בהגדרתה כתשלום שתושבים ואזרחים נדרשים לשלם באופן כפוי לשלטונות, כאשר בעזרת תשלום