האם שכיר יכול להוציא חשבונית? ואם כן איך?

שוק העבודה מלא בעובדים שמחלקים את זמנם בין עבודה אחת לאחרת.

רבים לא מסתפקים במשכורת שמצליחים להרוויח במקום עבודה אחד, ועל כן בוחרים להשתכר מעבודה במקומות נוספים שיאפשרו הגדלה של ההכנסה השוטפת.

בהיבט הדיווח לרשויות המס, מי שמוגדר כשכיר בכל מקומות העבודה שלו לא צריך להתנהל באופן ישיר מול הרשויות, אלא יש גורם שמוסמך לכך מטעם החברה והוא זה שדואג לפתיחת תיקים מולן ולדיווח בשם העובד.

לעומת זאת, מי שעובד במקום אחד כשכיר ובמקום נוסף בסטטוס של עצמאי\ פרילנסר, צריך להתאים את עצמו לחוקי המיסוי שחלים על עצמאי, ולקיים קשר ישיר עם רשויות המס.

האם זה אומר שאותו "שכיר עצמאי" יכול להוציא חשבונית? ואם כן, כיצד ניתן לעשות זאת? בדקנו כדי לספר.

 

מהי חשבונית?

חשבונית הינה מסמך שעוסק עצמאי נדרש להוציא בגין כל עסקה שמבצע מול קהל לקוחותיו. הוצאת החשבונית מייצרת מחויבות בקרב בעל העסק לשלם לרשויות המס את גובה המע"מ שגבה מהלקוח, בהתאם למה שצוין בחשבונית. מועד הוצאת החשבונית נקבע בהתאם לעסקה, או לחלופין על פי היקף העסקאות שנחתמו.

 

חשבוניות לשכיר? אפשר גם אפשר

חשבונית לשכיר מופקת כאשר מישהו שעובד כשכיר מבצע עבודה נוספת, במקום בו הוא מוגדר כעצמאי או כפרילנסר. במסגרת עבודה זו, העובד השכיר נדרש ככל עצמאי להוציא חשבונית בגין העסקאות שהוא מבצע עם לקוחותיו. הוצאת חשבונית הינה חוק אחד מני כמה, שבאים להגדיר כיצד אמור עצמאי להתנהל למול רשויות המס. מעבר לחובת הוצאת החשבונית, עצמאי מחויב לפתוח תיקים מול רשויות המס- מס הכנסה, מס ערך מוסף והמוסד לביטוח לאומי. כמו כן, על העובד לקיים עם כל אחת מהרשויות קשר שוטף לשם דיווח על ההכנסות שלו. למעשה, נראה כי נוצר מעין מעמד של "שכיר עצמאי", כאשר כל המשימות השוטפות שנדרש לקיים עוסק עצמאי מול רשויות המס, חל גם על שכיר שעובד בעבודה נוספת שאיננו במעמד של שכיר בה.

 

שכירים, אלו הן הדרכים בהן תוכלו להוציא חשבונית

הדרך המקורית להוצאת חשבוניות, הינה פנייה דרך הצינורות המקובלים לרשויות המס. חשוב לציין שזו דרך שיכולה להיות מייגעת ובירוקרטית, מאחר והיא דורשת התעסקות בניירת שכוללת מסמכים ואישורים כאלה ואחרים שיש להמציא, ומעבר לכך גם גוזלת זמן רב. הדרך הזו דורשת מהעוסק לפתוח עצמאית תיקים מול שלושת רשויות המס, לשכור את שירותיו של יועץ או מס או רואה חשבון שינהל לו את התהליך, וכן להגיש דו"חות שנתיים מתאימים. הדרך השנייה והקלה יותר להוצאת חשבוניות לשכיר, הינה פנייה לחברה ייעודית שמוציאה חשבוניות עבור העובד, וכן מנהלת עבורו את התהליך ישירות מול רשויות המס. דרך זו עדיפה למי שאין ברשותו פנאי או רצון לעשות זאת עצמאית.

 

חישוב קבלה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפים ראשית
פיננסים
3 טיפים חשובים לפני הגשת בקשה להחזרי מס

רשות המיסים פועלת לגביית מס מתוך הכנסותיהם השוטפות של העובדים במדינת ישראל, אולם באופן אירוני למדי, היא נוטה שלא לבדוק באופן יזום האם גובה המס שנגבה הוא תקין. לאור העובדה

מידע בבלוג
HOW PLUS VALUES ARE TAXED

A review of the taxation on stock market transactions was hoped for yesterday by the president of the Council Craxi and was immediately endorsed by some deputies of the independent

מיסים
החזרי מס – איך עושים את זה נכון?

 כל מי שנכנס לשוק העבודה בישראל, בין אם הוא עושה את זה בגיל מאוד צעיר ובין אם הוא דוחה את העניין כמה שנים, צריך לשלם מיסים. אנחנו מודעים לעניין הזה

חתימה על קניית נכס
נדל"ן
מקומות שכדאי להשקיע בהם עם חברת msn נדלן

נדל"ן הוא שוק מורכב, ואף על פי כן- מדובר באחד השווקים היותר רווחיים ויציבים מבחינה פיננסית במדינת ישראל. השקעה טובה במקומות הנכונים- עשויה להניב לנו רווח קבוע ומשמעותי בהמשך חיינו,