כמה עולה גרם זהב?

זהב הינה המתכת המבוקשת ביותר על פני כדור הארץ. הזהב משמש להכנת תכשיטים ופריטי אמנות ויש מי שמשתמשים בו גם לתעשיית הקוסמטיקה ואף המזון כקוריוז לקידום מכירות. הזהב הנוצץ תמיד נתפס בעינינו כמלכותי ואצילי, יקר ערך ונדיר, והפך למשאת נפשם של נשים וגברים כאחד לציון סמל סטטוס ומעמד. אך כמה באמת עולה גרם זהב והאם מומלץ להשקיע בו?

 

הבהלה לזהב

הזהב הינו המתכת האהובה והמבוקשת ביותר על פני כדור הארץ. הזהב נחשב ליוקרתי ומלכותי, סמל לסטטוס ומעמד. גם במיתוסים הרוחניים הזהב נחשב לאידיאל של שלמות רוחנית שצריך לשאוף ולהגיע אליה באמצעות התמרה ושיפור עצמי מתמיד. כבר מן העת העתיקה העריץ האדם את הזהב ועיבד אותו לתכשיטים וקישוטים לבני האצולה הנעלים.

בהלה לזהב

כמה עולה גרם זהב?

מחירו של הזהב מתעדכן מדי יום ביומו. באתר הבית של החברה הישראלית למדליות ומטבעות ניתן לבדוק את שער הזהב בכל זמן ובכל מקום. יחידת המידה המקובלת למדידת זהב הינה אונקיה, יחידת מידה רומאית עתיקה השווה  31.1 גרם. אך תוכלו לגלות גם מה מחירו העדכני ביותר של גרם זהב.

מחירו של הזהב מאמיר כל העת בשל יחסי הביקוש מול היצע אשר תמיד עולים ועולים. הזהב הינו מתכת נדירה יחסית והחוקרים מאמינים כי המכרות המוכרים לנו מתקרבים כבר למיצוי. מסיבה זו מומלץ להשקיע גם בזהב על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך זמן. לפרטים נוספים היכנסו אל אתר הבית של החברה הישראלית למדליות ומטבעות https://il.israelmint.com/gold-price

 

השקעה בזהב

ההיסטוריה מלמדת אותנו שהזהב הינו אחד המשאבים היציבים ביותר הקיימים. העובדה שהביקוש לו רק עולה עם הזמן ואילו מאגרי הזהב על פני כדור הארץ הולכים ומתרוקנים. כתוצאה מכך ולמרות תנודות שונות לאורך השנים, מחירו של הזהב הינו יציב עם נטייה לעלות בהתמדה לאורך השנים גם בעיתות קשות של משברים ומלחמות. מסיבה זו ממליצים רבים להשקיע גם בזהב, מאחר ובניגוד לחלופות, ערכו כמעט ואינו יורד אף פעם.

זהב

החברה הישראלית למדליות ומטבעות

החברה הישראלית למדליות ומטבעות נוסדה על ידי דוד בן גוריון כדי להנציח אירועים היסטוריים וחשובים בתולדות העם היהודי המתחדש בארצו. מאז ועד היום מנפיק בנק ישראל מטבעות ומדליונים לציון אירועי מפתח בחברה הישראלית ולייצור סדרות אספנות כגון סדרת פרחי ישראל, ציפורי ישראל, דגי ים סוף ועוד.

בחברה הישראלית למדליות ומטבעות ניתן לרכוש בוליונים ומטבעות מישראל ומרחבי העולם, לרכוש מטילי זהב במשקלים שונים מקילוגרם שלם של זהב טהור ועד גרם אחד בודד של זהב.

 

לסיכום

על מנת לדעת כמה עולה גרם אחד של זהב, תוכלו לבקר באתר הבית של החברה הישראלית למדליות ומטבעות ולהתעדכן בכל שעה ובכל מקום. תוכלו גם לרכוש מטילי זהב, בוליונים ומטבעות להשקעה או לצורכי אספנות.

זהב, עלות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין מקרקעין
עריכת דין
באיזה תחומים עוסק עו"ד מקרקעין ?

עורך דין מקרקעין הוא עורך דין המתמחה בעולם הקרקעות והנדל"ן, ותחת קשת כזו, ישנם תחומים רבים וצרכים בהם הוא נדרש עבור כריתת הסכם, העברת שם ומכירה, וכדומה. עורך דין מקרקעין

דירוג האשראי
טיפים פיננסים
חוק נתוני אשראי

מאז שנת 2016, חוק נתוני האשראי קיים בארץ ישראל והוא נועד למטרת הערכת סיכוני אשראי, בין היתר. כשאדם מעוניין לקבל הלוואה, הוא בעצם צריך להוכיח שהוא יכול לעמוד בהחזרים שלה.

ייעוץ עסקי
מה זה רישיון עסק ומי חייב אותו?

רישיון עסק, הוא היתר או הרשאה רשמיים שניתנו על ידי רשויות שונות המאפשרים לאנשים או לחברות להפעיל עסק כחוק. זוהי דרישה מכרעת להתחלה ולניהול של כל פעילות עסקית בתחומי שיפוט