3 טיפים לשיפור נראות הדירוג אשראי שלכם בעיניי גופי המימון

מדינת ישראל נהנית מנתונים כלכליים מרשימים ונתפסת בעולם כמדינה חזקה בהיבט הכלכלי. יחד עם זאת, הדבר לא בהכרח משקף את מצבם של אזרחי המדינה אשר מתמודדים עם יוקר מחייה מכביד וניכר.

כמו כן, ההתמודדות היום יומית עם יוקר המחייה מאתגרת את יכולתם של אזרחי המדינה לעמוד בהתחייבויות הכלכליות שלהם. אחד הגורמים שמושפעים מכך באופן הבולט ביותר הוא דירוג האשראי. אז איך בכל זאת אפשר לשפר את דירוג האשראי?

 

דירוג אשראי – מה זה בכלל?

דירוג אשראי בישראל הוא למעשה ציון שמצביע על טיב ההתנהלות הכלכלית של אזרחי המדינה. כמו כן, דירוג האשראי ניתן על סמך נתונים שנצברים ונאגרים במאגר שהקים בנק ישראל, כך שניתן לראות ולמדוד את ההנהלות הכלכלית.

חשוב לציין, כמות הנכסים הפיננסים אינם עומדים בקשר ישיר עם דירוג אשראי. כלומר, ייתכן מצב בו שני אזרחים מחזיקים באותם סכומי כסף ודירוג האשראי יהיה שונה לחלוטין, מה שקובע הוא טיב ההתנהלות הכלכלית.

 

לפי מה מודדים התנהלות כלכלית?

התנהלות כלכלית נמדדת לפי אופי השימוש בנכסים הפיננסים. למעשה, בעת קביעת דירוג האשראי מתבוננים על אופי השימוש בכרטיסי האשראי, תשלומי החובות, פירעון צ'קים, חסכונות, פיקדונות ועוד.

באופן טבעי, ככל ההתנהלות הכלכלית נתפסת כטובה יותר, כך דירוג האשראי גבוה יותר ולהפך. לדירוג האשראי משמעויות רבות, לכן אם מתקיים מצב בו דירוג האשראי נמוך מידי, כדאי להיעזר בסיוע של גורמים מקצועיים, כמו קרדיט קלין, וכך לדאוג שגופי המימון יסתכלו עליכם בצורה חיובית.

 

3 טיפים לשיפור דירוג האשראי

לדירוג האשראי חשיבות דרמטית בהיבט של ההתנהלות מול גופים פיננסים, כך שדירוג נמוך יפגע משמעותית בתנאי הלוואה למשל או באפשרות לקבל פנסיה. כדי להימנע מכך, ריכזנו עבורכם כמה טיפים מנצחים:

 

  • שלמו בזמן

השלמת תשלומים במועדם ובצורה תקינה יסייעו לכם להגביר את האמון של הגורמים אשר קובעים את דירוג האשראי שלכם.

 

  • צרו מאזן מתאים

חשוב לשים לב ליחס הפיננסי בין חשבון הבנק שלכם לכרטיסי האשראי שלכם. כלומר, אם יש לך יותר מדי חובות על כרטיסי האשראי שלך, עשו את כל שביכולתכם כדי לאזן את היחס הכנסות הוצאות שלכם.

 

  • אל תבקשו יותר מדי אשראי

כאשר אתם מבקש יותר מדי אשראי, ייתכן שיהיה קשה יותר לשלם את כל החובות שלכם. ככל שיש לך יותר אשראי, יש לכם יותר חשבונות וחובות לטפל בהם, וזה יכול להשפיע על הדירוג האשראי שלכם באופן שלילי.

 

לסיכום – עוד לא מאוחר להשתפר

דירוג האשראי שלכם משקף בעיניי הגופים הפיננסים את האמינות שלכם ואת טיב ההתנהלות הכלכלית שלכם. כפועל יוצא, דירוג חיובי יביא לתנאים נוחים ולהפך. כדי לשפר את דירוג האשראי שלכם, חשוב להתנהל באופן שקול ומווסת, כך תעלו על דרך חדשה ומשתלמת, בהצלחה!

3 טיפים לשיפור נראות הדירוג אשראי שלכם בעיניי גופי המימון

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מיסים
החזרי מס – איך עושים את זה נכון?

 כל מי שנכנס לשוק העבודה בישראל, בין אם הוא עושה את זה בגיל מאוד צעיר ובין אם הוא דוחה את העניין כמה שנים, צריך לשלם מיסים. אנחנו מודעים לעניין הזה

שלמו מיסים בזמן והמנעו מכניסה לחובות
מיסים
שלמו מיסים בזמן והמנעו מכניסה לחובות

תשלום מיסים היא אחת מהחובות הבסיסיות ביותר של כל אזרח במדינת ישראל, מיד עם שחרורכם מהצבא אתם מחויבים לשלם את המיסים על מנת שלא תגיעו למצב שבו תיכנסו לחובות. המיסים

מטבעות
טיפים פיננסים
הגדלת הכנסות בגיל השלישי

הגיל השלישי מכונה גם הגיל המבוגר ולפעמים גם גיל הזהב. בגיל זה הכוחות כבר לא כשהיו ומבוגרים רבים עומדים בפני שוקת שבורה: הם לא יכולים לעבוד ולפרנס את עצמם, אך