החזרי מס שמגיעים לשכירים בגין סיבות שונות

לעבוד בתור שכיר זו החלטה שרבים מאיתנו מקבלים לאורך החיים ובהחלט אפשר להבין מדוע. יש בכך משהו הרבה יותר פשוט ונוח, כי מישהו אחר למעשה דואג לכל העניינים הבירוקרטים. משמעות הדברים היא, מבחינת המיסים, שאנחנו, השכירים, מקבלים בכל עשירי לחודש את תשלום המשכורת אחרי שכבר הורידו ממנו את כל מה שאנחנו צריכים לשלם למדינה. מה שכן, הסיטואציה הזאת אומנם נוחה, אבל היא לא לגמרי משאירה את הדברים בשליטה שלנו. כלומר, מתי בפעם האחרונה באמת בדקתם את תלוש המשכורת שקיבלתם? ומתי ראיתם שאתם אכן משלמים את המיסים שעליכם לשלם ולא יותר מזה? ברוב המקרים השכירים לא בודקים זאת, מה שמוביל לא אחת למצב שבו הם מגלים יום אחד שמגיעים להם החזרים רבים. החזרי מס יכולים לעמוד על סכומים לא מבוטלים בכלל בשנה ויתרה מכך, גם אפשר להגיש בקשות כאלה רטרואקטיבית על שש שנים אחורה. לכן בהחלט כדאי לקחת את תלוש המשכורת ולבדוק אותו מקרוב, כי מה פתאום שתתרמו למדינה מיסים שלא מגיעים לה?

 למה שגם לכם יחזירו מס?

האמת היא שיש אינספור סיבות לכך והדבר הכי חכם שתוכלו לעשות, זה פשוט להיות מודעים לנושא הזה ולבדוק אותו. אם, לדוגמא, הייתם מובטלים בשנה האחרונה למשך כמה חודשים, אתם בוודאי יודעים לומר שגם לאורך אותם חודשים שילמתם בדיוק את אותו גובה מס. אין בכך שום היגיון, כי אם אין לכם הכנסה, מאיפה אתם אמורים להצליח לעמוד בתשלומי המיסים? ויחד עם זאת, זה קורה לכל מי שהופך להיות מובטל שכן ההתחשבות מול רשויות המיסים נעשית פעם בשנה ולא בכל חודש. משמעות הדברים היא שאתם קודם כל משלמים ורק אחר כך, עם הגשת הבקשה להחזרי מס לשכירים, אתם מקבלים את מה שמגיע לכם בחזרה. מה שכן, האחריות כאן היא עליכם ואתם חייבים להיות עם היד על הדופק. במילים אחרות: ברוב המקרים רשות המיסים היא לא שתפנה אל האזרח הפשוט כדי לספר לו שמגיעים לו החזרי מס. המקסימום שהיא תעשה זה לבחון לעומק כל בקשה שתגיע לשולחנה ואם אכן יתברר שמגיעים לאזרח מסוים החזרי מס – היא תעביר זאת ישירות לחשבון הבנק שלו.

החזרי מס שמגיעים לשכירים

האם זה מסובך?

רוב האנשים שמגיעים להם החזרי מס, בין אם הם שכירים ובין אם הם עצמאים, חוששים שמדובר על פרוצדורה מאוד מורכבת. זה באמת נשמע לא פשוט, כי כל מה שקשור לגורמים כאלה במדינה בדרך כלל עובד לאט ולא בצורה הכי יעילה שיש. עם זאת, כדאי לדעת שבמקרה של החזרי מס כל מה שצריך לעשות זה לפנות אל יועץ מס או אל רואה חשבון שעובד בתחום הזה מזה שנים. בצורה כזאת אתם אומנם צריכים לשלם על השירות, אך התוצאה מהירה וטובה יותר. יש מי שדואג לאינטרסים שלכם, עושה עבורכם את כל הבירורים שצריך וברוב המקרים גם מגיש בשמכם את הבקשה. כך תוכלו לדעת שיש לכם סיכוי גדול באמת לקבל את מה שמגיע לכם, אז למה אתם מחכים? בחרו את היועצים הטובים ביותר שיש בנושא ותראו שמהר מאוד החזרי מס יועברו לחשבונכם.

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קופת חזיר זהב
טיפים פיננסים
קרן השתלמות לעצמאים – בדקתי כמה זה מומלץ

קרן השלמות היא אחת ההטבות המשמעותיות שמעניקים מעסיקים לשכירים. לא מדובר בזכות אליה זכאי כל עובד, אלא הטבה משמעותית ביותר השווה לכמות מכובדת ביותר של כסף ולכן מומלץ לשכירים לשאוף

שטרות
טיפים פיננסים
איזה קרן השתלמות עם התשואות הכי טובות

קרן השתלמות אפשר לפתוח בחברות שונות הקיימות בשוק, אבל לפי מה בוחרים? אחד הקריטריונים הוא גובה התשואות של הקרן השתלמות, כאשר ככל שהן יותר גבוהות כך תרוויחו יותר. על קרן