החזרי מס לאירוע חברה – מה החוק אומר

הפקה של אירועי חברה מכל סוג שהוא, היא חלק בלתי נפרד ממחזור החיים של כל עסק גדול או קטן, במיוחד מפני שכך ניתן לחזק את כל העובדים בעסק ולהביא לידי ביטוי את היכולות והכישורים המיוחדים שלכם, כחברה. היום כבר ברור לכל כי הפקת אירועים ברמה גבוהה, במיוחד בעולם העסקים שווה לכם המון כסף לאירגון. אבל מה אם היינו אומרים לכם שאפשר לקבל החזר מס על הזמנת שמלת כלה, או על תהליכי ההפקה שונים שקשורים ליום החברה שלכם? היום זה כבר די ברור מאליו, שזו היא הזכות שלכם ואתם רק צריכים לבחור איך לממש אותה.

 

החוק שנותן לכם יותר – הסיבות והתוצאות

מבחינת החזרי מס לאירוע החברה, מדובר על נושא מורכב מאוד, שבמשך שנים ארוכות התשובות לבעלי חברות היו תשובות מעורפלות. ברגע שהמדינה ומוסדותיה הצליחו להבין כי אירוע חברה הוא אירוע שמיטיב קודם כל עם מנהל החברה ורק לאחר מכן עם צוות העובדים, החוק השתנה ואתם זכאים לבקש מהמדינה החזרי מיסוי על הוצאות ההפקה. בעבר תהליך העבודה חייב אתכם להוכיח מידע רב בשביל לקבל את הזכאות, אך כיום קל הרבה יותר להגיש בקשה לביטוח לאומי או למס הכנסה על מנת לקבל את הכספים שייכים לארגון שלכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לאסוף את כל הקבלות ואת כל התיעוד שיש לכם מהפכה של אירוע החברה, למשל מתוך אולמות אירועים בראשון לציון ולשמור אותם בשביל להגיש את המידע לביטוח לאומי ולקבל חלק מהכסף שהשקעתם באירוע בחזרה. חשוב לזכור שלא כל אירוע חברה נראה אותו דבר, ולכן נתונה בידי הרשויות האפשרות לבצע החזר כספים אך ורק על חלק מההוצאות של האירוע. ככל שתגישו יותר מידע על האירוע כך ביטוח לאומי ומס הכנסה יצליחו להבין בצורה מלאה יותר מהו אופי האירוע ואיך ניתן לפצות אתכם על ההוצאות. האירוע נמדד על פי פרמטרים רבים כמו למשל יום האירוע עצמו, כמות המשתתפים וסוג המשתתפים (האם גם בני המשפחה הגיעו לאירוע) ועוד מגוון רחב של פרמטרים, לפיהם קובעים אנשי ביטוח לאומי מה יהיה גובה ההחזר.

 

עלויות משמעותיות שמשנות את כללי המשחק

בהפקות אירועים גדולים, אתם יכולים למצוא את עצמכם זוכים להחזיר בחזרה לקופת החברה מאות אלפי שקלים. כך שההשקעה ביצירת תיעוד נכון של המס באירוע הפסיק יכולה לקבוע במידה בלתי מבוטלת את ההצלחה שלכם אל מול הרשויות.

אירוע שמיטיב עם המנהל אירועי חברה, יכולים לשפר את מערכות היחסים בין עובדים ולהביא לעלייה ברווחים של החברה. ולכן שהם נחשבים להוצאה מוכרת מבחינת מס.
תיעוד מדיוק ומוקפד אם תצליחו לשמור על תיעוד מדויק ומוקפד של הוצאות המס באירוע, כך תוכלו לקבל יותר החזרי מס.
אירוע גדול – החזר גדול באירועי חברה גדולים, החזרי מס יכולים להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים, כך ששווה לכם להשקיע בהם.

 

מסמכים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם