הגדלת הכנסות בגיל השלישי

הגיל השלישי מכונה גם הגיל המבוגר ולפעמים גם גיל הזהב. בגיל זה הכוחות כבר לא כשהיו ומבוגרים רבים עומדים בפני שוקת שבורה: הם לא יכולים לעבוד ולפרנס את עצמם, אך הם גם צריכים יותר כסף ממה שהיו צריכים עד היום. וכל זה קורה לאחר שהם יצאו לפנסיה והם מתפרנסים מקצבת פנסיה זעומה… איך ניתן להגדיל הכנסות בגיל השלישי ומהן האפשרויות הקיימות? ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. בואו נתחיל.

 

שוברים חסכונות

כל עוד ויש לכם חסכונות, אתם יכולים לשבור אותם. אין סיבה לשמור כסף רק כדי שיהיה מה להוריש לילדים… אם יש לכם חסכונות והגעתם לגיל מבוגר, נצלו אותם.

 

בודקים את האופציה לקבלת החזרי מס

רבים מאיתנו משלמים מס יקר למרות שאנחנו יכולים להימצא כזכאים בפטור מלא או חלקי מתשלום מיסים שונים. בכל מקרה כדי לבדוק מול נציג את האופציה לקבלת החזר מס. הבדיקה לא עולה כסף והיא עשויה להיות רווחית ולהחזיר לכם כספים ששייכים לכם.

 

משכנתא הפוכה

לאחרונה יותר ויותר אנשים רוצים לקבל מידע על משכנתא הפוכה. מדובר בהלוואה הניתנת לבני שישים ומעלה. ההלוואה ניתנת תמורת שעבוד נכס קיים. המבוגר לא צריך להוכיח הכנסות ויכולת החזר. הוא משעבד את הנכס שלו לגוף המלווה, מקבל את הכסף תמורת הנכס (בין 15 ל-50 אחוז מימון) ורק לאחר הפטירה שלו ההלוואה מסולקת על ידי יורשיו. למשכנתא הפוכה יש יתרונות לצד חסרונות. החיסרון העיקרי הוא הריביות היקרות המוצמדות להלוואה וכך הן מפחיתות באופן משמעותי את ערך הנכס בסופו של דבר.

 

מודל ירושה עצמית

מודל פיננסי יעיל שהצליח לסייע למבוגרים רבים הוא דווקא מודל ירושה עצמית. מודל זה דוגל במימוש הירושה. אין צורך לשמור על הנכס רק כדי שיהיה מה להוריש… במסגרת מודל זה המבוגר מוכר את הנכס שלו, מקבל כסף תמורתו ולמרות המכירה הוא ממשיך לגור בנכס. הוא ממשיך להנות מהדירה הטובה בה השקיע, הוא לא צריך לעבור מיקום ולשנות סביבה. הוא ממשיך לגור במקום האהוב עליו ורק לאחר פטירתו הדירה עוברת לידי המשקיע שהשקיע במודל ירושה עצמית ורכש את הנכס.

 

הכנסה מותאמת

ניתן ללמוד מקצוע אהוב שתמיד חלמתם עליו. משהו שלא מצריך עבודה פיזית וכך תוכלו לעבוד להנאתכם בתחום אהוב. זה יכול להיות כתיבה יוצרת, סריגת פריטי יוקרה, אמנות כלשהיא וכדומה. לא מדובר בכסף גדול אך כן בעיסוק נאה שרווח בצידו.

 

לסיכום

בגיל השלישי גובה ההכנסות יורד בדרך כלל וכדי להגדיל אותן צריך לפעול בתבונה. מי שיש לו נכס משלו יוכל להיעזר במודל ירושה עצמית או משכנתא הפוכה כדי להגדיל את ההכנסות באפס מאמץ. ההמלצה היא להתייעץ עם חברים ובעלי מקצוע ניטרליים, מומחים בתחום שימליצו לכם על עוד אפשרויות המתאימות למצב האישי שלכם.

מחשבון

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חתימה על קניית נכס
נדל"ן
מקומות שכדאי להשקיע בהם עם חברת msn נדלן

נדל"ן הוא שוק מורכב, ואף על פי כן- מדובר באחד השווקים היותר רווחיים ויציבים מבחינה פיננסית במדינת ישראל. השקעה טובה במקומות הנכונים- עשויה להניב לנו רווח קבוע ומשמעותי בהמשך חיינו,

חייל
מדדים וכלכלה
מדרגות מס לחיילים משוחררים

אחרי שנות שירות הצבאי, מעטות או רבות ככל שיהיו, צבא ההגנה לישראל והמדינה מנסים להעניק לחיילים המשוחררים שלה, שהעניקו להם ממיטב זמנם, מגוון הטבות וזכויות. זאת על מנת להפוך את

החזר מס
מיסים
כיצד משתמשים במחשבון מס הכנסה נכון?

אנחנו לא צריכים לספר לכם שלהיות עצמאי במדינת ישראל זה לא עניין פשוט. שכן, עצמאי לא יכול לדעת בביטחון מה תהיה ההכנסה שלו בחודש העוקב. עובדה זו מובילה לא פעם