האם אפשר לקבל החזרי מס מהפסדים?

ישנם מקורות רבים שהם מומסים על ידי חברת מס הכנסה. למעשה כל אדם משלם מס על עבודה כעצמאי, קבלת שכר, רווחים מניירות ערך, ריבית על פיקדונות, רווחים מהשקעות בחו״ל, מס שבח מקרקעין מנכסי נדל״ן שברשותו. ישנם מקרים לא מעטים שתשלום המס מתבצע בצורה אוטומטית. המעסיק מכה את ניכויי החובה מהמשכורות, וכך הבנק מבצע ניכוי מס ריווחי מההון הרווחים שבבורסה.

 

קבלת החזר מס מהפסדים משוק ההון 

במקרה זה, אם יש לך פעילות משמעותית בשוק ההון יתכן שמס הכנסה יהיה חייב לכם כסף. זה עשוי לקרות בדרך כלל בתרחישים שבהם לא ניצלתם המס על הרווחים. גם אם יש לכם יותר מחשבון אחד בבנק שהוא בפעילות יחד עם שוק ההון, וגם כאשר בחשבון יש לכם רווחים ובאחר יש הפסדים, או במידה ויש לכם רווחים בשור ההון אבל הפסדים במקום אחר, עליכם להגיש את הדוח לאותה שנת המס.

כך תוכלו לקבל בחזרה מס ששולם ביתר. במקרה ולא ידעתם, גם אם לא היו לכם רווחים כלל באותה שנת מס, הגישו את הדוח האישי על מנת שבשנים הבאות גם תוכלו לקזז את ההפסדים. במקרה ולא הגשתם את הדוח הזה, לא תוכלו לקזז את ההפסדים שלכם. 

 

קבלת החזר מס מהפסדים במקרקעין

מס שבח מקרקעין הוא מס משולם כאשר יש לכם רווחים במכירה של חנות, דירה, מגרש או למעשה כל נכס. אך מה. עושים במקרה של הפסד? במקרה של הפסד, דווחי למס שבח על ההפסד ואתם לא צריכים לשלם מס. חברים, ההפסד הזה שווה לכם כסף. את ההפסד הזה תוכלו לקזז מרווחי הון אחרים שיש לכם בנדל״ן, ולא די בכך, גם לקזז רווחים שנוצרו ממקורות אחרים. למעשה, באותה שנת מס אתם תוכלו לקזז מרווחים כמו הכנסה של עבודה. 

 

קבלת החזר מס מהפסדים בחו״ל

במקרה והשקעתם באפיק דיבידנד או ריבית בחו״ל, יהיה ניתן לקזז את הפסדים ממקור פסיבי. כל רווח שנובע למעשה מהכנסה פסיבית בחו״ל, תוכלו להעביר הפסדים של נוצלו לשנים הבאות. לשם כך יש צורך להגיש דוח שנתי בשנה אחרת, שלא תוכלו לנצל את ההפסדים האלו בשנים הבאות. הפסדים שנובעים משקעות שקשורות בנדל״ן למשל, או במקורות אחרים שנחשים הוניים ניתן לקזז מהפסד הוני גם בשנות הבאות.

אך זאת תוכלו לעשות רק אם הוגש דוח לשנה הבאה שבה נוצר הפסד. רבים נוטים להזניח את נושא ההפסדים לצורכי מס. גם מכיוון שמדובר בתהליך ארוך ובירוקרטי ואנשים נוטים להימנע מכך. אל תבזבזו את זמנכם וכנסו היום אל https://get-tax.co.il ונשמח לעזור לכם בכל דבר. 

 

לסיכום 

החזרי מס ברוב המקרים לא מבוצעים באופן אוטומטי, ולשם כך הם מצריכים ממכם פעולה אקטיבית. לכן, עליכם לבדוק האם תוכלו לקבל רק מההפסדים שלכם בחזרה. זאת תוכלו לברר עצמאית, או בעזרת מומחה בתחום שיוכל להדריך אתכם.

החזרי מס

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשים תחת מטריה
ביטוחים
כיצד לבחור ביטוח בריאות מתאים?

לא פעם אנחנו עומדים בפני בחירות שלא ברור לנו איך בדיוק לבצע. למשל, אנחנו יכולים לקנות בסופר מרקט א' או בסופר מרקט ב', יכולים לקנות רכב מסוג א' או מסוג

מס הכנסה ראשית
טיפים פיננסים
ההיסטוריה של המס – ככה הכל התחיל

כל אחד מאיתנו מכיר את המונח 'מס', וסביר להניח שכולנו גם משלמים מס בצורה כלשהי. גביית מיסים מוכרת בהגדרתה כתשלום שתושבים ואזרחים נדרשים לשלם באופן כפוי לשלטונות, כאשר בעזרת תשלום

מידע בבלוג
How much are the lottery winnings taxed?

If you won the lot you're … lucky! But you must also pay attention to the tax aspects . In fact, starting from 1 January 2012, lottery winnings and lotteries will be taxed if they exceed 500

מאה אחוז
מיסים
מה גובה אחוזי הנכות עליו ניתן פטור ממס הכנסה

אדם הסובל מנכות נדרש להוצאות הקשורות בנכותו אשר עשויות להצטבר לסכומים גבוהים. מגוון ההזדמנויות התעסוקתיות העומדות לרשותו עשויות להיות מצומצמות ביחס למי שאינו סובל מנכות. בשל כך, החבות במס הכנסה