3 גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת קרן הפנסיה

אם אתם מתחילים לעבוד במקום חדש או שסתם הבנתם שהגיע הזמן קצת לדאוג לכסף שלכם, אחד הדברים הכי חשובים הוא קרן פנסיה. כיום לא מעט חברות מציעות לנהל לכם את קרן הפנסיה, ועליכם לבחור מתוכן את זו שתעשה את זה בצורה הטובה ביותר. אנחנו כאן כדי לעזור לכם במשימה הזו.

 

החשיבות של בחירת קרן פנסיה

השוואת קרן פנסיה היא דבר כל כך חשוב והסיבה לכך היא החשיבות הרבה שיש לפנסיה. הפנסיה היא חיסכון קבוע שאותו המעסיק שלנו מפריש מהמשכורת החודשית וזאת בכדי לשמור על הכנסה קבועה גם בזמן שבו כבר לא נוכל לעבוד. קרן הפנסיה היא אפיק ההשקעה שאליו הכסף הזה הולך להיכנס והיא הולכת להיות מקור ההכנסה שלכם לאחר הפרישה. הבחירה שלה חשובה במיוחד.

החשיבות של בחירת קרן פנסיה

הסדר עם מקום העבודה

הנתון הראשון שאותו כדאי לכם לבדוק הוא האם יש קרן פנסיה שיש לה הסדר עם מקום העבודה שלכם. הנתון הזה רלוונטי בעיקר כאשר אנחנו מדברים על חברות גדולות או מי שעובדים בשירות המדינה. הסיבה לכך היא שמדובר על הסדרים שלא בהכרח מופיעים באתרים של אותן חברות, אך בפועל הם יכולים להיות מאוד משתלמים. רואה החשבון במקום העבודה יוכל לספר לכם על כך.

 

דמי ניהול

הנתון השני שאותו צריך לבדוק הוא גובה דמי הניהול. חשוב להבין שדמי הניהול אמנם מהווים אחוז נמוך מהפנסיה, אולם לאור העובדה שמדובר על חיסכון של עשרות שנים הם יכולים בסופו של דבר להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר מכך. התמקחות על דמי הניהול היא דבר מבורך שיכול להניב לכם פירות נאים בשנים שלאחר מכן. אל תהססו לפסול קרן פנסיה בשל גובה דמי הניהול שלה.

 

אפיקי השקעה

הדבר האחרון שכדאי לכם לבדוק הוא מה אפיקי ההשקעה שבהם פועלת קרן הפנסיה הזו. כל עוד אתם צעירים כדאי לכם לקחת סיכונים גבוהים יותר, כיון שהסיכונים הללו יאפשרו לכם למקסם את רווחי הפנסיה. מנגד, ככל שאתם מתקרבים למועד שבו קרן הפנסיה שלכם אמורה להשתחרר כדאי לצמצם את הסיכונים ולשמור על המצב הקיים. קרן פנסיה צריכה להיות כזו שפועלת במגוון אפיקים.

 

ייעוץ מקצועי

כפי שהבנתם, הבחירה בקרן הפנסיה היא אחת הבחירות הכי חשובות בחיים שלכם מבחינה פיננסית. כדי לא להגיע למצב שבו לעת זקנה אין לכם דרך להתקיים בכבוד, עליכם לדאוג לקרן פנסיה טובה שתשמור על הכסף שלכם. הדרך הכי טובה לעשות את זה היא לפנות ליועץ מקצועי שמתמחה בתחום הפנסיות ויוכל למצוא קרן פנסיה שתהיה המשתלמת ביותר ביחס אליכם.

 

לסיכום

כאשר אנחנו ניגשים לבחירה של קרן פנסיה, יש כמה גורמים שצריכים להיות מול העיניים שלנו. הדבר הראשון הוא לבדוק האם יש במקום העבודה שלכם הסדר עם קרן פנסיה. בדקו גם את דמי הניהול.

ייעוץ מקצועי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש מקצוע
מדדים וכלכלה
5 כללים פשוטים להצלחה עיסקית

אין ספק שעסק מצליח הוא דבר שלא פשוט להשיג לאור כמות העסקים הלא מבוטלת שנסגרים כל שנה, או שלא מדובר בטיפים שעל הנייר יובילו אתכם לעסק משגשג ומצליח, אך ראוי

מקצועות לעתיד- המבוקשים בשוק העבודה !

אנשים אוהבים ללמוד מקצועות פרקטיים- מקצועות לעתיד אתם יוכלו לעשות מסלול מקצועי בחיים, להתקדם. להרוויח מספיק כדי ליצור לעצמם איכות חיים ולהמשיך לשאוף.   הבעיה היא שהיום יש כל כך

פטיש
עריכת דין
איך להגיע לעסקת טיעון בדרך הקצרה והנכונה ביותר

המונח "עסקת טיעון" פוגש אותנו במדורי החדשות ובתכניות המתח והדרמה בטלוויזיה. על מנת להבין איך להגיע לעסקת טיעון בדרך הקצרה והנכונה ביותר, ריכזנו עבורכם במאמר הבא כמה דברים שחשוב לדעת,

האם כדאי למשוך כספים מקופות גמל

חיסכון פנסיוני בקופת גמל הוא ככל הנראה החיסכון הגדול ביותר אותו ננהל בטווח חיינו, וחשוב להבין לעומק את כל המשתמע מכך. משיכת כספים מקופות גמל היא אינה דבר פשוט, והינה