האם כדאי לעשות ביטוח קבוצתי לעסק קטן?

עובדים הם המשאב היקר ביותר של כל עסק ובריאותם ובטיחותם הם המפתח לתפעול מוצלח של הארגון. עם זאת, אף אחד מאיתנו אינו חסין מפני מחלות, פציעות, נכות או מוות. מצבים אלה עלולים להוביל להשלכות כספיות ורגשיות חמורות עבור העובד עצמו, כמו גם עבור משפחתו, עמיתיו, מנהליו והעסק כולו.

ביטוח עובדים הוא היבט חשוב באחריות חברתית עסקית ואין זה משנה אם מדובר בארגון ענק שמעסיק אלפי עובדים או עסק קטן. יש שיגידו שלהפך, בעסק קטן המשמעות שיש לכל עובד היא גדולה יותר ומכאן שגם הדאגה לבריאותם חייבת להיות בראש סדר העדיפויות של ההנהלה.

 

מהו ביטוח קבוצתי

ביטוח קבוצתי הוא סוג של ביטוח שבו נכרת חוזה אחד בתנאים אחידים עבור מספר מבוטחים. לרוב, ביטוח קבוצתי מתבטא ברכישת ביטוח בריאות או ביטוח תאונות אישיות עבור העובדים, כמו גם בהגנה על אחריותם כלפי צדדים שלישיים. היתרונות העיקריים של ביטוח כזה הם מהירות כריתת החוזה מבחינת העובדים ועלותו הנמוכה בהשוואה לביטוח פרטי. אחד מהביטוחים הקבוצתיים הנפוצים ביותר הוא ביטוח בריאות קבוצתי וחברות רבות דואגות לספקו לעובדים.

 

הטבות של ביטוח קבוצתי

חיסכון כספי

הצטרפות לפוליסת ביטוח קבוצתית קיימת עולה פחות מרכישת פוליסת ביטוח פרטנית. במקרה זה, הלקוח יכול לקבל את אותו כיסוי של סיכונים ביטוחיים ואותם תנאי הפוליסה. דבר זה מקל על העובדים ונותן להם בטחו ללא הוצאות מיותרות. במקביל עלויות המעסיקים סבירות בהחלט ביחס להטבה משמעותית שהוא מעניק לעובדיו.

 

פישוט תהליך הביטוח

לאחר בחירת חברת הביטוח וכריתת חוזה, המעסיק סוגר את כל התנאים מול חברת הביטוח ודואג להטבות אופטימליות. לעתים קרובות, אין באפשרות בעל העסק להתעמק בכל הניואנסים של העולם הביטוחי ולכן מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שתלווה אתכם בתהליך הבחירה וגיבוש התנאים. בכל מקרה לעובדים הרבה יותר נוח להצטרף לפוליסת ביטוח מובנת, ללא הצורך בהשאוות בין חברות ביטוח שונות. בנוסף, ברוב המקרים העובדים לא נדרשים לעבור בדיקות רפויאות ויכולים להצטרף לפוליסה באופן גורף.

הגברת המוטיבציה ושביעות הרצון של העובדים

צורות ביטוח קבוצתי הן חלק מדרכים להגברת המוטיבציה של הצוות. המעסיק מראה לעובדיו את רמת הדאגה והאכפתיות. בנוסף, ביטוח קבוצתי יכול לשמש מעין בונוס, אם המעסיק לוקח אחריות מלאה על ביצוע ההפרשות במסגרת הפוליסה.

 

סיכום

כפי ראיתם ביטוח קבוצתי מסייע לעסקים קטנים לספק לעובדיהם ביטחון כלכלי במקרה של נסיבות בלתי צפויות כמו מחלה, תאונה, נכות או מוות. הביטוח גם מסייע להגביר את נאמנות הצוות, שביעות הרצון והפרודוקטיביות, שכן הוא מפגין את הדאגה של בעלי העסק לרווחת העובדים. כמו כן, הביטוח מסייע בשיפור תדמית החברה בשוק העבודה, בקרב לקוחות, שותפים ובעלי עניין נוספים. אז תזכרו, שביטוח עובדים הוא גם תועלת כלכלית ואל תוותרו עליו.

ביטוח קבוצתי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קופת חזיר זהב
טיפים פיננסים
קרן השתלמות לעצמאים – בדקתי כמה זה מומלץ

קרן השלמות היא אחת ההטבות המשמעותיות שמעניקים מעסיקים לשכירים. לא מדובר בזכות אליה זכאי כל עובד, אלא הטבה משמעותית ביותר השווה לכמות מכובדת ביותר של כסף ולכן מומלץ לשכירים לשאוף

תביעת פגיעה בחו_ל
עריכת דין
מה צריך לדעת על הגשת תביעת פגיעה בחו"ל

נסיעה לחו"ל יכולה להיות חוויה מלהיבה, המציעה מראות, צלילים ותרבויות חדשים. עם זאת, תאונות או פציעות במהלך טיולים בינלאומיים עלולות להתרחש, והבנת תהליך הגשת תביעת פגיעה בחו"ל הופכת חיונית. בפוסט

מבנה הרוס
ביטוחים
תוספות בביטוח דירה ששווה להכיר

ביטוח דירה שומר עליכם מפני נזק כלכלי של ממש, עקב ירידה בערך הדירה. כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר בנוגע לכיסוי המתאים לכם, כדאי מאוד להכיר את כלל התוספות

חו"ל
כללי
השלבים במיקור חוץ בחו"ל

בימינו, חברות ישראליות רבות מעוניינות להרחיב את שירותיהן אל מעבר גבולותיה של מדינת ישראל הקטנה, ובצע עסקים עם מדינות אחרות ברחבי העולם – כאשר אחת המדינות המובילות בעניין זה היא