איך ניתן לקבל הלוואה למוגבלים בהוצאה לפועל

אנשים רבים במהלך החיים נאלצים לקחת הלוואה כאשר אין באמתחתם מספיק כסף על מנת לרכוש דבר מה.

אך ישנו מצב מורכב יותר, בו אדם נאלץ לבקש הלוואה לאחר שלא הצליח להחזיר את ההלוואה הקודמת.

האם יוכל לקבל הלוואה נוספת? כיצד?

 

מה הכוונה מוגבלים?

הכוונה למוגבלים באמצעים. אדם שהינו מוגבל באמצעים, בעצם חייב כסף לכמה מקורות ואין ביכולתו לפרוע את החובות כעת, ועד לתקופה של 4 שנים קדימה. כאשר מכריזים על אדם כ"חייב מוגבל באמצעים" מאחדים את תיקי החובות שלו, אדם מטעם הוצאה לפועל בוחן מהי ההכנסה החודשית שלו, נכסיו והונו, ולפיכך מחליט מה גובה התשלום אותו צריך להחזיר בכל חודש.

 

היתרון בהיותו מוגבל באמצעים

ראשית, לחייב מוגבל באמצעים יש סכום לתשלום נמוך בהרבה כל חודש, מאשר חייב שאינו מוגבל. שנית, בהינתן שהאדם אכן מחזיר את הסכום החודשי בכל חודש לא יינקטו נגדו פעולות קיצוניות כמו עיקולים. כך, האדם יכול להחזיר בקצב סביר את החוב ולחזור אט-אט למסלול, בלי שחייו יינזקו בצורה משמעותית.

 

הלוואות למוגבלים בהוצאה לפועל

זה יכול להיראות מעט תמוה כיצד אדם כזה יכול לקחת הלוואה – מדוע שיסכימו לתת לו בעצם? אך לעיתים זה הכרחי ונכון. מתן הלוואה למוגבלים מתרחש כאשר חייב מוגבל באמצעים נמצא במצב של חובות גדולים וקושי כלכלי כבד. זו הזדמנות פז עבורו לקום מהמצב הזה, לחזור לעמוד על הרגליים, ולפתוח דף חדש.

 

כיצד ניתן לקבל הלוואה זו?

בהתחשב באוכלוסייה המקבלת, להלוואה זו יש תנאים רגישים. כדי לקבל את ההלוואה יש צורך בערבונות. ברוב המקרים, ישנה דרישה של ערב אחד וכן עירבון של חלק מנכס. כך מקבל ההלוואה יכול להתחיל בתהליך שיקום כלכלי, ונותן ההלוואה יכול להיות רגוע כיוון שאם מקבל ההלוואה לא ישלם את החוב – הוא יקבל אותו מצד גורם שלישי או חלק מהנכס.

 

ומה לגבי נותני ההלוואה?

הלוואה למוגבלים בהוצאה לפועל קורית לרוב בתנאים נוקשים ומגבילים, לכן כדאי להשוות בין נותני ההלוואה – לעשות סקר שוק ולהבין ממי הכי כדאי לקחת את ההלוואה, למי יש ריבית נוחה, למי יש פריסה טובה, וממי אפשר לקחת הלוואה בסכום מתאים. ניתן לקחת הלוואה מבנקים שונים וכן מגופים חוץ-בנקאים. לכאן ולכאן יש יתרונות וחסרונות.

 

סיום סטטוס חייב מוגבל

כאשר אדם הגיע בשעה טובה למצב בו הוא החזיר את חובותיו בעזרת ההלוואה וכעת אינו חייב מוגבל יותר, הוא יכול לבטל את ההגבלות שחלו עליו. הוא יכול לעשות זאת דרך האתר "gov.il", שם ניתן להגיש בקשה ולצרף מסמכים רלוונטיים התומכים בבקשה.

 

לסיכום

זו לא נעים ואף יכול להיות מאתגר מאוד לחיות בתחושה של חייב. לעיתים, בעקבות נסיבות חיים מורכבות ו/או החלטות כלכליות שגויות, אדם נקלע למצב של מוגבלות כלכלית. לפעמים האדם לוקח הלוואה ולא מצליח להחזיר אותה ולכן זקוק לעזרה. כיום, ישנם פתרונות גם עבור מצב מורכב זה. בהצלחה רבה!

כסף

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
נכס
נדל"ן
כסף עושה כסף יעדים חמים להשקעה :

החיפוש אחר אופציות חלופיות להשקעה בסביבה שכולה רווח והצלחה עם ריבית נמוכה מאד מוציאה אותנו לחיפוש אחר השקעות אלטרנטיביות מחוץ לגבולותיה של ישראל. בארצות הברית המוני ישראלים שואפים להגיע, מי

משכנתאות
כיצד הבנקים מחשבים את יכולת החזר המשכנתא?

מעוניינים לקחת משכנתא? כדאי שתדעו שהקריטריון החשוב ביותר לצורך קבלת משכנתא בתנאים טובים הוא היכולת להחזיר את המשכנתא. אז איך הבנקים יחשבו את היכולת שלכם להחזיר את המשכנתא ולמה חשוב

כסף ובית
ביטוחים
כל מה שצריך לדעת על ביטוח משכנתא

הבנקים נותנים מדי שנה הלוואות משכנתא בהיקף עצום. כדי להימנע מסיכונים, הבנקים דורשים מהמלווים לרכוש ביטוח על הלוואת המשכנתא. ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח חיים עבור הלווים וביטוח מבנה, למקרה שערך