איך לקבל כספי פיצויים על פגיעות פיזיות לאחר תאונת עבודה

תביעה לקבלת פיצוי על אובדן כושר עבודה יכול להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים ואף יותר.

כדי לוודא שאתם מקבלים את הסכום המלא המגיע לכם דרוש לכם עורך דין טוב היודע להתנהל מול ביטוח לאומי, מול המעסיק ומול חברות הביטוח.

כך תבטיחו שקט כלכלי ותוכלו להתפנות להחלים

 

תביעה מול חברת הביטוח

תביעה שנשמעת מפחידה מאוד אך לא חייבת להיות כזו – עורך דין ביטוח טוב יוכל לעזור לכם לצלוח את התביעה בענק. זהו עורך דין המתמחה בעבודה מול חברות הביטוח וספציפית בתחום תאונות העבודה. כיוון שיש הרבה סוגי ביטוחים ישנם גם הרבה עורכי דין לתחומים השונים ויש לבחור באחד המנוסה בעבודה מול חברות הביטוח בכל הקשור לפיצויים בשל תאונות עבודה.

 

תביעה מול המעסיק

במידה והייתה רשלנות כלשהי מצד המעסיק ניתן להגיש תביעה לפיצויים מהמעביד. רשלנות זו יכולה לבוא לידי ביטוי בסביבת עבודה לא בטוחה (רצפה רטובה, סולם שבור, חשמל חשוף), שימוש בכלי עבודה לא בטיחותיים, הדרכה לא איכותית, רשלנות בעבודה עם חומרים מסוכנים, הרמת משקלים כבדים או היעדר פיקוח על קיום הוראות הבטיחות.

תביעה כנגד המעסיק ניתן להגיש עד 7 שנים לאחר האירוע, ולאחר מכן חלה עליה התיישנות. מומלץ להגיש את התביעה לאחר שנה ולא להמתין זמן ממושך.

 

תביעה מול ביטוח לאומי

ביטוח לאומי מעניק פיצויים לא רק על הפגיעה הפיזית אלא גם על הכאב והסבל, העלויות של התאמת הבית או תשלום על מטפל/ת במידת הצורך, ימי העבודה שהוחסרו ועוד. מאוד כדאי להגיש תביעה לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה גם לדמי פגיעה וגם לדרגת נכות (במידה ויש).

חשוב לדעת כי במקרים בהם לא ברור הקשר בין מקום העבודה לתאונה ייתכן והביטוח הלאומי לא יאשר את התביעה, ואז יש לגשת לבית דין לענייני עבודה.

 

לא לשכוח את הביטוח הפרטי

ביטוח תאונות אישיות או פוליסת אובדן כושר עבודה אלה הם דברים שכל אחד יכול לרכוש בטרם התאונה. במידה ויש לכם פוליסה שכזאת יש ליצור קשר עם סוכן הביטוח ולממש את הזכויות המגיעות לכם. לעתים נוטים לשכוח את הביטוח הפרטי בשל התביעות המשמעותיות מול המעסיק וביטוח לאומי, אך לביטוחים האלה יכול להיות כיסוי מכובד ולשם כך הם נועדו.

 

הדבר החשוב ביותר בכל התביעות

לתעד, לתעד, לתעד. את האירוע, את הפגיעה, את התיק הרפואי, את העדים… לתעד, לצלם, להעתיק ולשמור שניתן יהיה להוכיח את הדברים. לכן גם מאוד חשוב לגשת לטיפול רפואי סמוך לתאונה ולהקפיד על תיעוד של האירוע בתיק הרפואי בפירוט ובדיוק.

ישנם גופים שונים שמהם ניתן לקבל פיצויים לאחר תאונות עבודה, אם זה המעסיק, ביטוח לאומי או חברות הביטוח. למרות שזה נשמע מתיש אלה הזכויות המגיעות לכם ובעזרת עורך דין תוכלו לממש אותן במינימום מאמץ ומקסימום רווח.

 

משקל

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לדייר
נדל"ן
שיקולים לקחת בחשבון לפני קניית דירה

רכישת דירה היא אבן דרך משמעותית בחייו של האדם, במיוחד במדינה כמו ישראל בה נדל"ן מחזיק בערך רב. עם זאת, תהליך רכישת הנכס יכול להיות מכריע, ויש מספר גורמים חשובים

משלם כפול
ביטוחים
הר הביטוח – ככה תעשו סדר בביטוחים!

עם יד על הלב, מתי בפעם האחרונה בדקתם את הביטוחים שלכם? האם אתם באמת מתעמקים ב"דוח רבעוני לעמית" שכל אחת מהחברות שולחת אליכם בדואר? האם אי פעם וידאתם שהביטוחים שלכם

מס הכנסה ראשית
טיפים פיננסים
ההיסטוריה של המס – ככה הכל התחיל

כל אחד מאיתנו מכיר את המונח 'מס', וסביר להניח שכולנו גם משלמים מס בצורה כלשהי. גביית מיסים מוכרת בהגדרתה כתשלום שתושבים ואזרחים נדרשים לשלם באופן כפוי לשלטונות, כאשר בעזרת תשלום

כללי
החזרי מס לשכירים – מדריך

שכיר ומעוניין לקבל החזר מס? המומחים של חברת אנפה החזרי מס מציגים את המדריך המלא. מי מחויב בתשלום מס? ע"פ חוק פקודת המס (סעיף 131) , יחיד תושב ישראל אשר